Europejskie Spotkanie Synodałów Ewangelickich

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 17:55
W połowie marca w szwajcarskim Bernie miało miejsce 3. Europejskie Spotkanie Synodałów Ewangelickich, czyli świeckich przedstawicieli synodów kościołów tradycji ewangelickiej (luteran, reformowanych, metodystów, waldensów).
Audio
  • 19.03.17 Europejskie Spotkanie Synodałów Ewangelickich.
Berneńska starówka w zakolu rzeki Aare.
Berneńska starówka w zakolu rzeki Aare. Foto: de:Benutzer:Reaast / wikipedia /

„Byliśmy zaproszeni do dyskusji m.in. na temat czegoś w rodzaju przyszłego europejskiego Kirchentagu ewangelickiego, jaki chcielibyśmy zorganizować” – mówiła dr Ewa Jóźwiak, Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Polsce – nazwa kojarzy się ze znanym w Niemczech ruchem kościelnym, którego model nas inspiruje.

Podczas Spotkania odbywały się dyskusje, były też referaty, a także zwiedzanie Domu Religii w Bernie. Mieszczą się tam kaplice różnych religii od buddyzmu, przez islam do chrześcijaństwa. Ten wzorzec multi-kulti był przez organizatorów lansowany.

"Wypowiadaliśmy się na temat wyzwań naszych Kościołów w naszych krajach i miałam mieszane uczucia bowiem usiłowano narzucać nam punkt widzenia multi-kulti właśnie, niezależnie od specyfiki naszych warunków społecznych i historycznych, które przecież znamy lepiej. Generalnie jednak spotkanie to ubogacające doświadczenie".

Audycję prowadził Marcin Witan.

_________________

Kurier Ekumeniczny w Polskim Radiu 24

Data emisji: 19.03.17

Godzina emisji: 00:10

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak