X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Konferencja ONZ o prawach pracowników

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2013 18:52
Przy trwającym kryzysie finansowym, prawa pracowników w miejscu ich pracy nie zawsze są respektowane. W związku z taką sytuacją, 25 stycznia w Warszawie organizowana jest przez Instytut Allerharda konferencja prasowa na ten temat. Jeden z uczestników dr Michael Addo był gościem w Polskim Radio 24.
Audio
Konferencja ONZ o prawach pracowników

O prawach człowieka w biznesie wciąż toczy się dyskusja. W połowie 2011 Rada Praw Człowieka przyjeła jednomyślnie wytyczne ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Wiele instytucji zastanawiało się, czy zawarte w nich zalecenia zostaną wdrożone w praktyce. Niestety okazało się że wiele deklaracji istniało tylko na papierze i nigdy nie weszło w życie.

/

W Polsce dyskusja na ten temat dopiera się zaczyna. Tematem zainteresował się wstępnie Zespół ds. CSR, ciało doradcze Premiera, koordynowane przez Ministerstwo Gospodarki. Aby jak najmocniej nagłośnić ten problem, Instytut Allerhanda zorganizował pod patronatem Ministerstwa Gospodarki  konferencję na temat: Implementacja wytycznych ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka. Szanse, Wyzwania i Krajowy Plan Wdrażania Wytycznych.

O konferencji i sytuacji pracowników w ich miejscach pracy w rozmowie z Mają Kluczyńską opowiadał dr Michael Addo z Uniwersytetu Exeter, jeden z członków Grupy Roboczej ONZ ds. Biznesu i Praw Człowieka oraz Beata Faracik z Instytutu Allerhanda.

PJK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Prawa człowieka w biznesie

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 20:45
Jakie prawa przysługują pracownikowi w zakładzie pracy - o tym i o innych rzeczach rozmawiała Maja Kluczyńska z Beatą Faracik z Instytutu Allerhanda.
rozwiń zwiń