Anna Treter solowo po raz czwarty

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 18:15
Jedna z najbardziej niedocenianych polskich artystek. Wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i pianistka, znana z występów z krakowską grupą „Pod Budą”. 10 lat temu rozpoczęła działalność solową. W maju na rynek trafiła najnowsza, czwarta solowa płyta Anny Treter, zatytułowana „Wielki wiatr”.
Audio
Anna Treter
Anna TreterFoto: annatreter.pl

„Wielki Wiatr” to długo oczekiwany, czwarty album, który zawiera 13 premierowych piosenek w większości z tekstami Anny Treter i kompozycjami Jana Hnatowicza , który wcześniej obdarował zespół „Pod Budą” wieloma przebojami. Obok nastrojowych ballad znajdują się na płycie żywiołowe, pełne porywających rytmów piosenki w rozbudowanych aranżacjach. Jest tu także miejsce dla tanga, bluesa czy fado. Ta ogromna różnorodność stylistyczna utworów czyni płytę interesującą i urozmaiconą, a z kolei tematyka tekstów i sposób opowiadania – pełen humoru i lekkości - nadają jej spójność.

Anna
Anna Treter foto:PR24/JW

- Chciałam żeby każda z tych piosenek była opowieścią. Nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach, ponieważ ludzie słuchają piosenek nieco inaczej. Wydaje mi się, że mniej skupiają się na tekstach, a wolą rzeczy płytsze i bardziej przystępne. Zdarza się jednak tak, że puenta znajduje się dopiero w ostatniej linijce tekstu, co zmusza do odsłuchania całości – mówiła PR24 Anna Treter .

Wokalistce towarzyszy zespół pięciu znakomitych krakowskich muzyków, z którymi współpracuje na stałe, a także wielu młodych, obiecujących artystów.

Płyta "Wielki wiatr" ukazała się nakładem Polskiego Radia. Można ją nabyć pod adresem www.sklep.polskieradio.pl >>>

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak