X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzielni Ojcowie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 10:00
Członkowie Konfederacji Stowarzyszeń Ojcowskich będą dziś manifestować przed Sejmem pod hasłem „Rodzice mają równe prawa!”.
Audio
  • 12.06 Michał Fabisiak, Erwin Błażewicz, Sławomir Abt o akcji "Rodzice mają równe prawa!"
Dzielni Ojcowie
Foto: flickr/mar.cel

Ojcowie chcą odwołania Rzecznika Praw Dziecka – Marka Michalaka. Jeden z nich w liście do RPD napisał:

„Od 3 lat walczę w imieniu syna o jego prawo do pieczy ze strony ojca, oraz do kontaktów syna ze swoim tatą. Ja nie widzę jak on się rozwija, uczy , biega, uczy pływać, jeździć na rowerze, uczy języka. A syn nie może skorzystać z mojej wiedzy i odwagi życiowej. Zwracam się do Rzecznika Praw Dziecka o to aby zmienił taki stan rzeczy gdyż posiada właściwe uprawnienia. Są to uprawnienia prokuratorskie, ponadto Rzecznik jest osobą zaufania publicznego – który ma wpływ na opinię publiczną, na opinię Sejmu i Senatu, ma wpływ na opinię mediów może zmienić zatem ten stan rzeczy poprzez nagłaśnianie problemu, zwracanie się o inicjatywę ustawodawczą.”

Michał
Michał Fabisiak, Erwin Błażewicz Sławomir Abt, foto: PR24/PJ
Każdy z ojców ma swoją własną osobistą historię, każdy z nich zderzył się z polskim prawem. Wszyscy chcą wychowywać swoje dzieci – obecnie jest ich około 600.

- Ojcowie w Polsce są dyskryminowani. Staramy się ten problem nagłośnić. Wszyscy, kiedy braliśmy śluby, czy wchodziliśmy w związek partnerski,  nie wiedzieliśmy o tym, że w momencie kiedy matka wyprowadzi się, zazwyczaj do nowego partnera, to dzieci zostaną nam odebrane – powiedział Michał Fabisiak z Ruchu Społecznego DzielnyTata.pl.

Z doświadczenia wiedzą co się dzieje po rozstaniu rodziców, dlatego jednym z ich postulatów jest wprowadzenie opieki naprzemiennej.  

- Polega ona na tym, że w momencie kiedy rodzicie się roztają, to od razu wprowadza się opiekę: dwa tygodnie na dwa tygodnie. Czyli dwa tygodnie dziecko jest u mamy i dwa tygodnie u taty. Bez względu na to jakie ma ono z nimi kontakty – poinformował jeden z Gości PR24.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także