X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Park miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 18:01
Polska lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog. Autorka między innymi „Sztuki kochania”. Michalinie Wisłockiej daleko do skandalistki, ale jej wyznania szokują nawet w dzisiejszych, przepełnionych seksem czasach. Imię słynnej seksuolog nosi Park Miłości w Lubniewicach.
Audio
  • 28.06 Małgorzata Kownacka o parku miłości im. Wisłockiej
Park miłości
Foto: flickr.com/StephenandMelanie

Michalina Wisłocka studiowała medycynę i specjalizowała się w ginekologii ze wskazaniem na leczenie niepłodności. W latach 50. jeździła po całej Polsce i prowadziła pogadanki o antykoncepcji. W 1957 r. założyła Towarzystwo Świadomego Macierzyństwa, a w latach 70. działała w Towarzystwie Rozwoju Rodziny.

- Michalina Wisłocka była zupełnie inna, niż ją sobie wyobrażamy. Była bardzo krucha i delikatna. W swoich książkach obrała język dosyć obcesowy, ponieważ zmusiło ją do tego życie. Nie chciała, żeby kpiono z tego o czym mówi, o czym pisze, ponieważ traktowała wszystko bardzo poważnie. Marzyła by odkryć coś wielkiego i posiadała wielką intuicję – wspominała polską seksuolog w PR24 Małgorzata Kownacka z Polskiego Radia.

Na terenie parku rosną ponad 100-letnie drzewa, posadzono w nim również wiele krzewów i innych roślin ozdobnych. Przecina go kanał łączący Jezioro Lubiąż z mniejszym jeziorem położonym w dolnej części Lubniewic. Nad kanałem powstał mostek, na którym zakochane pary wieszają kłódki symbolizujące trwałość ich związku.

Przy parkowych alejkach ustawiono kilkanaście drewnianych rzeźb przedstawiających przytulające się pary, a na murze przy wejściu do parku znajduje się tablica informująca, że patronką tego miejsca jest Michalina Wisłocka.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także