Park miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 18:01
Polska lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog. Autorka między innymi „Sztuki kochania”. Michalinie Wisłockiej daleko do skandalistki, ale jej wyznania szokują nawet w dzisiejszych, przepełnionych seksem czasach. Imię słynnej seksuolog nosi Park Miłości w Lubniewicach.
Audio
  • 28.06 Małgorzata Kownacka o parku miłości im. Wisłockiej
Park miłości
Foto: flickr.com/StephenandMelanie

Michalina Wisłocka studiowała medycynę i specjalizowała się w ginekologii ze wskazaniem na leczenie niepłodności. W latach 50. jeździła po całej Polsce i prowadziła pogadanki o antykoncepcji. W 1957 r. założyła Towarzystwo Świadomego Macierzyństwa, a w latach 70. działała w Towarzystwie Rozwoju Rodziny.

- Michalina Wisłocka była zupełnie inna, niż ją sobie wyobrażamy. Była bardzo krucha i delikatna. W swoich książkach obrała język dosyć obcesowy, ponieważ zmusiło ją do tego życie. Nie chciała, żeby kpiono z tego o czym mówi, o czym pisze, ponieważ traktowała wszystko bardzo poważnie. Marzyła by odkryć coś wielkiego i posiadała wielką intuicję – wspominała polską seksuolog w PR24 Małgorzata Kownacka z Polskiego Radia.

Na terenie parku rosną ponad 100-letnie drzewa, posadzono w nim również wiele krzewów i innych roślin ozdobnych. Przecina go kanał łączący Jezioro Lubiąż z mniejszym jeziorem położonym w dolnej części Lubniewic. Nad kanałem powstał mostek, na którym zakochane pary wieszają kłódki symbolizujące trwałość ich związku.

Przy parkowych alejkach ustawiono kilkanaście drewnianych rzeźb przedstawiających przytulające się pary, a na murze przy wejściu do parku znajduje się tablica informująca, że patronką tego miejsca jest Michalina Wisłocka.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak