Park miłości

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2013 18:01
Polska lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog. Autorka między innymi „Sztuki kochania”. Michalinie Wisłockiej daleko do skandalistki, ale jej wyznania szokują nawet w dzisiejszych, przepełnionych seksem czasach. Imię słynnej seksuolog nosi Park Miłości w Lubniewicach.
Audio
  • 28.06 Małgorzata Kownacka o parku miłości im. Wisłockiej
Park miłości
Foto: flickr.com/StephenandMelanie

Michalina Wisłocka studiowała medycynę i specjalizowała się w ginekologii ze wskazaniem na leczenie niepłodności. W latach 50. jeździła po całej Polsce i prowadziła pogadanki o antykoncepcji. W 1957 r. założyła Towarzystwo Świadomego Macierzyństwa, a w latach 70. działała w Towarzystwie Rozwoju Rodziny.

- Michalina Wisłocka była zupełnie inna, niż ją sobie wyobrażamy. Była bardzo krucha i delikatna. W swoich książkach obrała język dosyć obcesowy, ponieważ zmusiło ją do tego życie. Nie chciała, żeby kpiono z tego o czym mówi, o czym pisze, ponieważ traktowała wszystko bardzo poważnie. Marzyła by odkryć coś wielkiego i posiadała wielką intuicję – wspominała polską seksuolog w PR24 Małgorzata Kownacka z Polskiego Radia.

Na terenie parku rosną ponad 100-letnie drzewa, posadzono w nim również wiele krzewów i innych roślin ozdobnych. Przecina go kanał łączący Jezioro Lubiąż z mniejszym jeziorem położonym w dolnej części Lubniewic. Nad kanałem powstał mostek, na którym zakochane pary wieszają kłódki symbolizujące trwałość ich związku.

Przy parkowych alejkach ustawiono kilkanaście drewnianych rzeźb przedstawiających przytulające się pary, a na murze przy wejściu do parku znajduje się tablica informująca, że patronką tego miejsca jest Michalina Wisłocka.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także