Europa bez granic?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 19:05
Studium Europy Wschodniej zaprasza na kolejną odsłonę Warsaw East European Conference. Jak co roku humaniści z całego świata dyskutują o tym, co sprzyja, a co przeszkadza w budowaniu Europy bez granic.
Audio
Europa bez granic?
Foto: flickr.com/GlasgowAmateur

Hasło „Across the Borders” stanowi temat wiodący tegorocznej edycji Warsaw East European Conference. W tym sformułowaniu ukryto myśl przewodnią konferencji, którą jest uznanie stworzenia Europy bez granic za strategiczny, dalekosiężny cel, do którego należy zmierzać. Integracja zakłada zniesienie, obejście oraz pokonanie wszelkich granic i barier natury np. narodowej, religijnej czy kulturowej.

- Najtrudniejszymi barierami do pokonania są polityczne. Jeśli mówimy o pewnej sferze ludzi o patrzeniu i przygotowaniu międzynarodowym to bariery np. religijne czy tożsamościowe są bardziej prywatne, osobiste, ale w żadnym wypadku nie przeszkadzają budowaniu Europy bez granic. W moim przekonaniu różne systemy polityczne, które hamują kontakty z innymi i rozwój społeczeństw danych krajów - mówił w PR24 Jan Malicki, dyrektor Studium Europy Wschodniej.

W ramach Warsaw East European Conference odbędą się wydarzenia otwarte dla publiczności, którymi będą między innymi panele dyskusyjne dotyczące Białorusi i Rosji. Jeden z nich dotyczyć będzie obecnej sytuacji na Ukrainie, która wciąż musi spełnić szereg wymogów, by podpisać umowę stowarzyszeniową z Unią Europejską na Szczycie Partnerstwa Wschodniego w listopadzie tego roku.

Konfernecja Warsaw East European Conference jest okazją do uzyskania wiedzy jak przebiegają procesy społeczne w państwach na wschodzie Europy oraz do czego mogą one prowadzić.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także