X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Cudzoziemcy poznają Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 16:25
Podobno język polski jest jednym z najtrudniejszych do nauczenia się dla obcokrajowców. Mimo wszystko nie brakuje ich u nas. Gdzie i jak cudzoziemiec może szybko nauczyć się mówić po polsku?
Audio
  • 23.09.13 Anna Rabczuk o tym jak cudzoziemiec może szybko nauczyć się mówić po polsku?
Cudzoziemcy poznają Polskę
Foto: flickr/Gwenaël Piase

W samej Warszawie jest około 40 szkół oferujących naukę języka polskiego jako obcego.

Anna
Anna Rabczuk, foto: PR24/PJ

- Niewiele z nich oferuje jednak nauczanie kultury polskiej, która jest bardzo ważna. Jak pokazują badania naukowe nauczanie języka polskiego, odseparowanego od kultury, z której się wywodzi jest zupełnie bez sensu i często jest to chybiony pomysł – wyjaśniła Anna Rabczuk z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM.

POLONICUM, działające przy Uniwersytecie Warszawskim, jest najstarszym w Polsce ośrodkiem nauczania języka polskiego. Zajęcia i kursy są dostępne nie tylko dla studentów UW, ale dla wszystkich cudzoziemców.

- Między innymi prowadzimy kursy dedykowane konkretnym narodowościom. Na kursie sierpniowym mieliśmy studentów ze wszystkich kontynentów. Uczyli się oni języka, kultury i gotowania. Studenci gotowali pierogi, co sprawiło im wiele zabawy. Jeździli też po różnych polskich miastach i mieli okazję zaprezentować własną kulturę – mówił Gość PR24.

PR24/Anna Szpakowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także