Cudzoziemcy poznają Polskę

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 16:25
Podobno język polski jest jednym z najtrudniejszych do nauczenia się dla obcokrajowców. Mimo wszystko nie brakuje ich u nas. Gdzie i jak cudzoziemiec może szybko nauczyć się mówić po polsku?
Audio
  • 23.09.13 Anna Rabczuk o tym jak cudzoziemiec może szybko nauczyć się mówić po polsku?
Cudzoziemcy poznają Polskę
Foto: flickr/Gwenaël Piase

W samej Warszawie jest około 40 szkół oferujących naukę języka polskiego jako obcego.

Anna
Anna Rabczuk, foto: PR24/PJ

- Niewiele z nich oferuje jednak nauczanie kultury polskiej, która jest bardzo ważna. Jak pokazują badania naukowe nauczanie języka polskiego, odseparowanego od kultury, z której się wywodzi jest zupełnie bez sensu i często jest to chybiony pomysł – wyjaśniła Anna Rabczuk z Centrum Języka Polskiego i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców POLONICUM.

POLONICUM, działające przy Uniwersytecie Warszawskim, jest najstarszym w Polsce ośrodkiem nauczania języka polskiego. Zajęcia i kursy są dostępne nie tylko dla studentów UW, ale dla wszystkich cudzoziemców.

- Między innymi prowadzimy kursy dedykowane konkretnym narodowościom. Na kursie sierpniowym mieliśmy studentów ze wszystkich kontynentów. Uczyli się oni języka, kultury i gotowania. Studenci gotowali pierogi, co sprawiło im wiele zabawy. Jeździli też po różnych polskich miastach i mieli okazję zaprezentować własną kulturę – mówił Gość PR24.

PR24/Anna Szpakowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także