X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sto lat na rzecz kobiet

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 16:43
Zrzesza kobiety w różnym wieku, z różnych środowisk zawodowych, społecznych, czy światopoglądowych. Otacza je troską, gdy potrzebują wsparcia. Prowadzi szereg działań na rzecz równouprawnienia kobiet i polepszenia statusu ich życia w sferze ekonomicznej, psychologicznej i prawnej. W tym roku Liga Kobiet Polskich obchodzi 100-lecie swojego istnienia.
Audio
  • 23.09.13 Aldona Michalak i Sylwia Różycka-Jaroś o Lidze Polskich Kobiet
Sto lat na rzecz kobiet
Foto: flickr/Tom Leuntjens Photography

W 1913 roku powstała Liga Kobiet Pogotowia Wojennego, był to pierwowzór dzisiejszego LKP. Liga Kobiet Polskich jest organizacją społeczną ponad podziałami.

Sylwia

Aldona Michalak i Sylwia Różycka-Jaroś, foto: PR24/PJ

- Współczesna LKP jest niesamowitą organizacją, ponieważ łączy w sobie doświadczenia kilku pokoleń kobiet. Mamy kobiety, które pamiętają Ligę sprzed kilkudziesięciu lat, oraz takie w wieku średnim i młodsze. Jak wstępowałam w szeregi LKP miałam 19 lat. Dzięki temu, że LKP nawiązuje do swojej tradycji to możemy przekazywać sobie doświadczenia i inny sposób postrzegania świata – mówiła Sylwia Różycka-Jaroś, wiceprzewodnicząca Zarządu Głównego Ligi Kobiet Polskich.

19 października LKP obchodzi 100-lecie istnienia. Przez ten okres wspierała nie tylko kobiety, organizacja prowadziła działalność na wielu polach: m.in. promowała kampanie prozdrowotne takich jak leczenie nowotworów, czy zwalczania alkoholizmu.

- Po zakończeniu wojny Liga przyczyniła się do budowy domów dla sierot wojennych. Pomoc finansową i dary pozyskiwała nawet ze Stanów Zjednoczonych. Liga działała na wielu polach, po odzyskaniu niepodległości działalność na rzecz dzieci skupiła się na wspieraniu budowy sanatoriów dla dzieci z chorobami dróg oddechowych – opowiadała Aldona Michalak, przewodnicząca Zarządu Głównego Ligi Kobiet Polskich.

PR24/Anna Szpakowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także