X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przed rozmową kwalifikacyjną...

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2013 15:18
Rozmowa kwalifikacyjna dla większości ludzi wiąże się z dużym stresem. Jak się zaprezentować, aby pokazać potencjalnemu pracodawcy swoje najmocniejsze strony?
Audio
  • 24.09.13 Kamila Jeżowska - Hułas o tym jak solidnie przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej
Przed rozmową kwalifikacyjną...
Foto: flickr/elphwynd

Podstawą udanej rozmowy z pracodawcą jest odpowiednie przygotowanie. Choć trudno w to uwierzyć, część kandydatów zapomina nawet sprawdzić, na jakie stanowisko aplikuje.

- Większość kandydatów nie jest przygotowanych do rozmowy kwalifikacyjnej. Trzeba przeczytać, czego pracodawca od nas oczekuje, poznać pracodawcę i mieć odpowiednią postawę. Powinno się wiedzieć czy naprawdę chcemy właśnie tej pracy. Jeśli szukamy jakiegokolwiek zatrudnienia to możliwe, że wkrótce zrezygnujemy lub zostaniemy zwolnieni. Ważna jest też naturalna pewność siebie, czyli świadomość swoich mocnych i słabych stron – powiedziała w PR24 Kamila Jeżowska-Hułas, pedagog dorosłych

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zazwyczaj padają podobne pytania, na które warto się przygotować. Często poruszane są kwestie mocnych i słabych stron, oraz oczekiwanych zarobków.

- Czasami padają pytania, które są zabronione przez kodeks pracy. Możemy odmówić na nie odpowiedzi, ale warto umiejętnie zmienić temat. Gdy pracodawca pyta o plany rodzinne można odpowiedzieć „rozumiem, że chodzi o to czy będę zaangażowana i dyspozycyjna?” – radziła w PR24 Kamila Jeżowska-Hułas.

Na rynku pracy ogromne zmiany spowodował rozwój Internetu oraz międzynarodowych korporacji. Dzięki temu łatwiej można zdobyć zatrudnienie za granicą, ale także wymusza dostosowanie się do lokalnej kultury korporacyjnej.

- Dlatego tak ważne jest poznanie przyszłego pracodawcy. Z różnic kulturowych wynika odmienne patrzenie na pracownika. Czasami mówimy to samo, a w praktyce myślimy o czymś innym niż osoby z innych rejonów świata – podkreślała Kamila Jeżowska-Hułas.

PR24/Anna Mikołajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także