Tata ma etat, mama ma pomysł

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2013 19:53
„Mama Ma Pomysł” oraz „Etat: Tata, lubię to!” to dwie ogólnopolskie kampanie informacyjne promujące partnerstwo i równowagę w wychowywaniu dzieci.
Audio
  • 26.09.13 Jolanta Bylica o akcji „Etat: Tata, lubię to!”
Tata ma etat, mama ma pomysł
Foto: flickr/wjhamilton4

Dziś odbyła się konferencja prasowa kończąca akcję „Etat: Tata, lubię to!”. Organizatorzy podkreślają, że pracę oraz wychowywanie dziecka można pogodzić, a zaangażowanie w rodzicielstwo i budowanie wzajemnych relacji jest bardzo istotne.

- Nasza akcja trwała rok. Gdy ją rozpoczynaliśmy, to mieliśmy świadomość, że jest bardzo dużo zaangażowanych i aktywnych tatusiów. Właśnie ich chcieliśmy pokazać i o nich mówić, aby byli wzorcem dla tych ojców, którzy chcieliby się zaangażować, ale nie wiedzą jak, nie mają czasu. Dużo mówiliśmy także o pracodawcach, ponieważ bez ich otwartości i sympatii dla tych pomysłów trudno jest cos zmienić – powiedziała w PR24 Jolanta Bylica, rzecznik prasowa programu.

W ostatnich latach coraz więcej kobiet chce podjąć inicjatywę i realizować swoje plany. „Mama ma pomysł” to akcja będąca uzupełnieniem programu „Etat: Tata, lubię to!”. Elżbieta Jachlewska ze stowarzyszenia Waga w PR24 stwierdziła, że jeśli mama ma wsparcie w partnerze, to ma również szanse na rozwój osobisty.

- Okazało się, ze kobiety bardzo tego wsparcia potrzebują. Jeśli go nie otrzymają to boją się podejmowania ryzyka i realizacji planów. Bardzo jest ważne, aby kobiety umiały wyegzekwować swój czas, ponieważ ich pomysły są naprawdę niesamowite.

PR24/Anna Mikołajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także