Jaki pracownik jest najlepszy?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2013 12:30
Często sumienność i kreatywność wśród pracowników nie idą w parze. Czy lepiej zatrudnić osobę chaotyczną, ale z masą ciekawych pomysłów, czy może rzetelnego, ale mało kreatywnego pracownika?
Audio
  • 07.10.13 Tomasz Jaroszek o tym jaki pracownik jest najlepszy
Jaki pracownik jest najlepszy?
Foto: flickr/Gerard Van der Leun

Zdarza się, że osoby kreatywne mają problemy z dotrzymaniem terminów, wywiązywaniem się ze wszystkich obowiązków i spełnianiem dokładnych wymogów stawianych przez przełożonych. Z kolei osoby skrupulatne rzadko puszczają wodze fantazji i nie potrafią myśleć w sposób innowacyjny. Co jest ważniejsze dla pracodawców?

Tomasz
Tomasz Jaroszek, foto: PR24/PJ

- Myślę, że nie ma idealnego pracownika, ale ważny jest dobór pracy do swojego stylu życia. Wiele zależy też od tego, jakich pracowników preferuje dany szef lub osoba nadzorująca zatrudnienie. Ale jeśli ktoś jest prawdziwym fachowcem, to trudno mi sobie wyobrazić, aby nie mógł znaleźć pracy – powiedział w PR24 Tomasz Jaroszek, dziennikarz ekonomiczny.

Sukces w pracy jest uzależniony nie tylko od sumiennej pracy. Potrzebny jest także talent, determinacja, konsekwencja oraz odrobina szczęścia. Tomasz Jaroszek podkreślał jednak, że nawet posiadając znakomite predyspozycje, trzeba się wysilić, aby coś osiągnąć.

- Nawet jeśli mamy fantastyczny talent, to jeśli nie będziemy nad tym rzetelnie pracować, nie mamy szansy na sukces. Z reguły biznes, który odnosi wielki sukces nie jest pierwszym, tylko kolejnym przedsięwzięciem danego biznesmana. Trzeba uczyć się na błędach i próbować od nowa – radził Gość PR24.

Anna Mikołajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także