X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Grzechy główne polskiej polityki klimatycznej

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2013 21:04
W przyszłym tygodniu w ramach szczytu klimatycznego w Warszawie spotkają się przedstawiciele wszystkich państw świata. Głównym celem konferencji będzie utworzenie nowego porozumienia dotyczącego zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery.
Audio
  • 06.11.13 Ilona Jędrasik i Michał Olszewski o grzechach polskiej polityki klimatycznej
Grzechy główne polskiej polityki klimatycznej
Foto: flickr/rbanks

Czy pojedyncze działanie może mieć wpływ na całe środowisko? Polska gospodarka w głównej mierze oparta jest na węglu. W polityce klimatycznej kraju istotne jest wypracowanie modelu redukcji emisji gazów cieplarnianych, który w rezultacie pozwoli na ograniczenie emisji dwutlenku węgla. Odbywająca się w Warszawie Konferencja Klimatyczna ONZ komentowana jest w kontekście politycznym, organizacyjnym. Niewiele zaś mówi się czego  będzie ona dotyczyć.

Ilona
Ilona Jędrasik i Michał Olszewski, foto: PR24/PJ

- Konferencja służy temu, aby w pocie i trudnie wypracować porozumienie, dzięki któremu w najbliższych dekadach poziom emisji dwutlenku węgla i gazów cieplarnianych osiągnie stały pułap. Służy również temu, aby zahamować proces globalnego ocieplenia i konsekwencje z nim związane. Okazuje się, że koszty globalnego ocieplenia są potężne – powiedział w PR24 Michał Olszewski z fundacji ClientEarth.

- Polskę globalne ocieplenie dotknie w dużym stopniu, będzie to bardzo odczuwalne. Już dziś mamy widoczne efekty tego zjawiska należą do nich susze w centralnej Polsce, gwałtowne zjawiska pogodowe, obniżenie wód gruntowych, szybkie i gwałtowne wiatry – dodała w PR24 Ilona Jędrasik z Koalicji Klimatycznej.

Temat redukcji emisji dwutlenku węgla przed rokiem 2020 regularnie powraca na forum Unii Europejskiej. Polska, której gospodarka opiera się na węglu, stara się o odrzucenie projektu. Zmiany klimatu pogłębiają się coraz bardziej i stężenie dwutlenku węgla w powietrzu jest coraz wyższe. Gdyby nie Polska to stanowisko Unii Europejskiej na Szczycie Klimatycznym w Warszawie byłoby znacznie ambitniejsze. Polskie stanowisko w kwestii zmiany klimatu w kontekście forum COP - 19 zostanie przedstawione 7 listopada.

Grzechem polskiej polityki klimatycznej jest to, że nie wykorzystujemy środków unijnych, nie wdrażamy dyrektyw, nie rozwijamy nowych rynków, które rozwijałyby Polską gospodarkę.

- Polska staje się Reytanem Europy, który z różnych względów próbuje położyć się w drzwiach i mówi „nie” przedstawianej polityce klimatycznej. To jest bardzo niedobry sygnał, który stawia nas w złym świetle na arenie międzynarodowej – komentuje Gość PR24 Michał Olszewski.

Najważniejsze globalne forum poświęcone tematyce klimatycznej w tym roku odbędzie się na Stadionie Narodowym w dniach od 11 do 22 listopada 2013. Organizatorem jest Sekretariat Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych ds. zmian klimatu.

PR24/Paulina Olak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także