Edukacja seksualna dla 4-latków?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 15:31
Światowa Organizacja Zdrowia właśnie opublikowała dokument „Standardy edukacji seksualnej w europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją seksualną i zdrowiem”. Z dokumentu wynika, że edukację należałoby rozpocząć już od przedszkola.
Audio
  • 13.11.13 Magdalena Szymalak i Paweł Trawka o edukacji seksualnej dla najmłodszych
Edukacja seksualna dla 4-latków?
Foto: flickr/nadja.robot

Według standardów WHO już 4-letnie dzieci miałyby poznawać własne ciało. Najpóźniej w 12. roku życia dzieci miałyby znać zasady antykoncepcji:

- To nie są standardy skierowane tylko do nauczycieli, ale są one przeznaczone dla rodziców, niań i opiekunów przedszkolach.

Chodzi o to, żeby nie wychowywać dzieci w oderwaniu od ich seksualności. Człowiek ma określoną płeć i budowę anatomiczną. Dziecko zdziwione jest reakcją rodziców, gdy pyta się co ma tam po środku, z przodu - wyjaśniała Magdalena Szymalak z Grupy Edukacyjnej Ponto

W opozycji do Światowa Organizacja Zdrowia stoi wrocławskie Stowarzyszenie Zdrowa Rodzina, które promuje akcję”Stop seksualizacji dzieci”:

- W tych standardach WHO, nie mówimy o dzieciach w 4 roku życia, ale grupie wiekowej 0 - 4 lata, w którym to okresie zalecenia brzmią: "Masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa, odkrywanie własnego ciała i własnych narządów płciowych". Jest to bardzo szokujące, że rodzice, ale również niania, czy jakieś inni wychowawcy mają edukować dzieci w okresie 0-4 lata w kwestiach masturbacji - przekonywał Paweł Trawka ze Stowarzyszenia Zdrowa Rodzina

PR24/ PK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także