X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Edukacja seksualna dla 4-latków?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2013 15:31
Światowa Organizacja Zdrowia właśnie opublikowała dokument „Standardy edukacji seksualnej w europie. Podstawowe zalecenia dla decydentów oraz specjalistów zajmujących się edukacją seksualną i zdrowiem”. Z dokumentu wynika, że edukację należałoby rozpocząć już od przedszkola.
Audio
  • 13.11.13 Magdalena Szymalak i Paweł Trawka o edukacji seksualnej dla najmłodszych
Edukacja seksualna dla 4-latków?
Foto: flickr/nadja.robot

Według standardów WHO już 4-letnie dzieci miałyby poznawać własne ciało. Najpóźniej w 12. roku życia dzieci miałyby znać zasady antykoncepcji:

- To nie są standardy skierowane tylko do nauczycieli, ale są one przeznaczone dla rodziców, niań i opiekunów przedszkolach.

Chodzi o to, żeby nie wychowywać dzieci w oderwaniu od ich seksualności. Człowiek ma określoną płeć i budowę anatomiczną. Dziecko zdziwione jest reakcją rodziców, gdy pyta się co ma tam po środku, z przodu - wyjaśniała Magdalena Szymalak z Grupy Edukacyjnej Ponto

W opozycji do Światowa Organizacja Zdrowia stoi wrocławskie Stowarzyszenie Zdrowa Rodzina, które promuje akcję”Stop seksualizacji dzieci”:

- W tych standardach WHO, nie mówimy o dzieciach w 4 roku życia, ale grupie wiekowej 0 - 4 lata, w którym to okresie zalecenia brzmią: "Masturbacja w okresie wczesnego dzieciństwa, odkrywanie własnego ciała i własnych narządów płciowych". Jest to bardzo szokujące, że rodzice, ale również niania, czy jakieś inni wychowawcy mają edukować dzieci w okresie 0-4 lata w kwestiach masturbacji - przekonywał Paweł Trawka ze Stowarzyszenia Zdrowa Rodzina

PR24/ PK

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także