X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Każdy z nas może być mecenasem kultury

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2013 16:06
Czy internauci mogą przyczynić się do rozwoju sztuki? Dzięki współfinansowaniu możliwe jest zrealizowanie wielu ciekawych projektów artystycznych.
Audio
  • 18.11.13 Wiktoria Mikowska, Katarzyna Homan i Agnieszka Wąsowska o projekcie "Wspieram kulturę"
Każdy z nas może być mecenasem kultury
Foto: wspieramkulture.pl

Serwis wspieramkulturę.pl pozwala internautom na wpłacanie niewielkich kwot na wybrany przez siebie projekt kulturalny. Środki zebrane w ten sposób umożliwiły między innymi realizację projektu  „Artbook Poli Dwurnik: Dziewczyna na płótnie”.

- „Dziewczyna na płótnie” to tytuł artbooka, czyli książki artystycznej prezentującej twórczość Poli Dwurnik. Co ciekawe, ten projekt był skierowany do dość wąskiego grona odbiorców, więc bardzo nas cieszy, że udało nam się przekonać ludzi do wsparcia – powiedziała Katarzyna Homan, współtwórca projektu.

- Społeczność w pierwszej kolejności tworzy się wokół idei, pomysłu. Portal skupia tych ludzi, którzy raz dali się przekonać i wesprzeć pewien projekt, dlatego ma swój potencjał. Każdy kolejny projekt dokłada się do tego kapitału, który oferuje wspieramkulture.pl – powiedziała Agnieszka Wąsowska.

Część portali crowdfundingowych opiera się na zasadzie przedsprzedaży lub inwestycji. Osoby, które dofinansują projekty na serwisie wspieramkulturę.pl mogą liczyć na wyraz wdzięczności w postaci drobnego upominku, biletu na film, wystawę lub podziękowania.

- Warto wspomnieć, że to nie muszą być wyłącznie prezenty materialne. Czasami jest to po prostu podziękowanie. Chodzi o ideę i o wiarę w dany projekt i chęć pomocy. W Polsce finansowanie społecznościowe to coś nowego, ale coraz więcej osób się zgłasza i chce wspierać takie projekty – podkreślała Wiktoria Mikowska.

PR24/Anna Mikołajewska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także