X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozmowy o ustawie deweloperskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2013 20:09
Coraz częściej można usłyszeć krytyczne opinie, na temat wprowadzonej 29 kwietnia 2012 roku Ustawie Deweloperskiej. Nowe przepisy uderzają głównie w małe firmy budujące domy. O przepisach obowiązujących deweloperów opowiada gość PR24 mec. Mariusz Zając.
Audio
Jamie Bowe
Jamie Bowe Foto: flickr.com

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwana ustawą deweloperską weszła w życie 29 kwietnia. Dokument dość znacznie zmienił prawo i relacje na linii klient - deweloper.

W prospekcie deweloper określa również stan przygotowań do inwestycji - np. czy ma prawomocne pozwolenie na budowę oraz kiedy zamierza ją zacząć i zakończyć. Jedną z najważniejszych rzeczy, która znajdzie się w tym dokumencie jest określenie sposobu finansowania inwestycji - jaki jest wkład własny dewelopera, a ile stanowi kredyt i z którego banku pochodzi. Dewloper musi się także przyznać, czy prowadzono (lub prowadzi się) przeciw niemu postępowania egzekucyjne na kwotę powyżej 100 tys. zł.
Oprócz tego deweloper ma obowiązek informować o perspektywach rozwoju okolicy. Chodzi o przedstawienie planów zagospodarowania przestrzennego dla sąsiednich działek i jakie inwestycje są przewidziane w promieniu kilometra.

- Zgadzam się z wieloma zastrzeżeniami kierowanymi do ustawy deweloperskiej. Według mnie wiele rozwiązań jest nieprzemyślanych i niedoprecyzowanych. Dlatego obecnie zbieramy żniwo tej niezbyt dokładnej legislacji, która powstała niewątpliwie przez zbliżające się wybory - powiedział mec. Mariusz Zająć.

pjk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także