Dr Daria Mejnartowicz: Pomaganie jest moją pasją

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 14:52
Od zawsze chciała pomagać innym. Dziś dr Daria Mejnartowicz spełnia swoje marzenia, wspierając mieszkańców krajów rozwijających się. W ośrodkach zdrowia, które odwiedza, pracuje jako fizjoterapeutka, przekazuje im wiedzę z zakresu zarządzania i marketingu oraz pomoce medyczne. Skąd czerpie siłę do działania - opowiadała w audycji Mai Kluczyńskiej „Kobiety biznesu, kobiety sukcesu”.
Audio
  • 25.01.15 Dr Daria Mejnartowicz: „Zawsze marzyłam o tym, żeby pomagać (…)”
Dr Daria Mejnartowicz w studiu Polskiego Radia 24; foto: PR24MR
Dr Daria Mejnartowicz w studiu Polskiego Radia 24; foto: PR24/MR

Obecnie wspiera tanzańską fundację New Hope For Girls Organization, działającą na rzecz pomocy dziewczynkom i nastolatkom z biednych, patologicznych środowisk. W ramach akcji charytatywnej zbiera pomoce szkolne, środki higieny osobistej, bieliznę i środki finansowe.

– Od zawsze chciałam pomagać. Od dziecka robiłam coś dla zwierząt, ale w tej chwili najwięcej czasu poświęcam ludziom. Czerpię z tego niesamowitą satysfakcję i energię. Jestem taką osobą, która kiedy jest zdeterminowana i zmotywowana, osiąga niesamowite rzeczy. Mam nieprzeciętne zasoby energii. I zawsze marzyłam, żeby je właściwie ulokować – mówiła dr Daria Mejnartowicz.

Dr Mejnartowicz od 2012 roku organizuje Global Mentoring Walk. W tym roku odbywa się on w 35 krajach, a 8 marca także w Polsce. Spotkanie to dyskusja na temat wyzwań zawodowych i rozwoju własnego potencjału.

– To jedna z wielu inicjatyw Fundacji Vital Voices. To jednodniowa, krótka okazja do tego, by spotkać się z mentorką, a więc kobietą, która osiągnęła wielowymiarowy sukces. Mentorka stoi nie tylko wysoko w hierarchii społecznej, ale posiada też cechy nowoczesnego przywódcy, a jedną z nich jest dzielenie się z innymi – powiedział gość PR24.

Polskie Radio 24/dds

Zobacz więcej na temat: pomoc
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak