Joanna Neuhoff-Murawska – dr Witaminka

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 14:15
Liczba osób otyłych na świecie wzrosła w ciągu ostatnich 30 lat prawie dwukrotnie, a co 5 dziecko w Polsce ma nadwagę! Gość audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu – Joanna Neuhoff-Murawska –dietetyk i artystka zajmuje się dietoterapią otyłości. Znana jest jako doktor Witaminka i z sukcesem przekonuje najmłodszych, że zdrowe odżywianie to świetna zabawa.
Audio
  • 24.01.16 Joanna Neuhoff-Murawska: „Jestem dietetyk z wykształcenia, jednak artystką w duszy (…)”.
Joanna Neuhoff-Murawska  z sukcesem przekonuje najmłodszych, że zdrowe odżywianie to świetna zabawa.
Joanna Neuhoff-Murawska – z sukcesem przekonuje najmłodszych, że zdrowe odżywianie to świetna zabawa. Foto: PR24/JW

Joanna Neuhoff-Murawska twierdzi, że prawa i lewa półkule mózgowe muszą zachować równowagę. Stąd pomysł na połączenie nauki i badań naukowych z dziedziny odżywiania i otyłości z działalnością edukacyjną i muzyczną.

– Z grupą szantową spędziłam 6 lat swojego życia jeżdżąc po całej Polsce, śpiewając i próbując drogi artystycznej. Rozwijałam wtedy mocno swoją prawą półkulę mózgową – żartował gość Polskiego Radia 24. – Zaczęło mnie jednak coś kłuć z lewej strony mózgu i półkula ta zaczęła dopominać się o swoje. Tak powróciłam do nauki – mówiła Joanna Neuhoff-Murawska.

Gość Kobiet Sukcesu, Kobiet Biznesu jest pomysłodawczynią autorskiego systemu obrazkowego układania diety. Dietetyk zebrała liczne doświadczenia pracując w Centrum Zdrowia Dziecka i prowadząc badania nad otyłością najmłodszych. Postanowiła zrobić z tego użytek: napisała teksty piosenek – jako dr Witaminka – na temat aktywności fizycznej i produktów z Piramidy Zdrowego Odżywiania.

– Programy dla dzieci na temat otyłości wydawały mi się nudne, ponieważ używały zbyt racjonalnego języka. A w przekazie informacji dla najmłodszych musi być jakiś fun, muzyka i emocje. Dlatego chciałam stworzyć piosenki, które porwałyby dzieciaki i wzbudziłby w nich entuzjazm – powiedziała dr Witaminka.

Audycję prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds/wt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także