Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Bianka Siwińska

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 13:59
Twórczyni kampanii społecznych: "Dziewczyny na politechniki" i "Dziewczyny do ścisłych" oraz projektów wspierających kariery kobiece w branży technologicznej i nauce. Dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Redaktor naczelna "Perspektyw". Gościem audycji Kobiety Sukcesy, Kobiety Biznesu była dr Bianka Siwińska.
Audio
  • 16.10.16 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Gość: dr Bianka Siwińska
Dr Bianka Siwińska; foto: PR24MR
Dr Bianka Siwińska; foto: PR24/MR

Czołową akcją zainicjowaną przez gościa Polskiego Radia 24 są "Dziewczyny na politechniki". Kampania promująca studia inżynieryjne wśród kobiet trwa już dekadę.

– Rzadko zdarza się tak dobra współpraca pomiędzy uczelniami technicznymi a organizacją pozarządową. Niezależnie od sytuacji politycznej tę akcję zawsze udawało się przeprowadzić – mówiła Bianka Siwińska

Gość Mai Kluczyńskiej aktualnie kieruje projektem badawczym "Potencjał kobiet w branży technologicznej". Z badania wynika, że 86 proc. maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie-inżynierze albo kobiecie-naukowcu.

– Wskazywanie wzorców kobiecych jest kluczowe. Prawie 90 proc. młodego pokolenia dziewcząt nie znajduje tego typu wzorców ani w swoim otoczeniu, ani szkole, ani przekazie publicznym i medialnym. Trudno więc oczekiwać, że same siebie wymyślą w ten sposób w momencie kiedy ta inspiracja się załamuje – powiedziała Siwińska w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.

Bianka Siwińska jest też laureatką nagród Bizneswoman Roku 2015 i Platerki 2011. Jest również korespondentką "University World News". W wolnych chwilach  promuje czytelnictwo.

Więcej w całym programie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds/tj

____________________

Data emisji: 16.10.2016

Godzina emisji: 13.15


Zobacz więcej na temat: kobieta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Dominika Kulczyk

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:54
– Praca to moje życie. Mam wrażenie, że urodziłam się m.in. po to, żeby pracować – to takie protestanckie podejście do świata – mówiła w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu Dominika Kulczyk, założycielka i prezes Kulczyk Foundation, przewodnicząca Kulczyk Investments, ambasadorka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Kamila Sidor i Elżbieta Hadała

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 14:01
Geek Girls Carrots to inicjatywa skierowana do kobiet, których pasją są nowe technologie. W audycji Kobiety Sukcesu Kobiety Biznesu gościła założycielka „Karotek” Kamila Sidor oraz ich liderka Elżbieta Hadała (Nokia Kraków).
rozwiń zwiń