X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Bianka Siwińska

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2016 13:59
Twórczyni kampanii społecznych: "Dziewczyny na politechniki" i "Dziewczyny do ścisłych" oraz projektów wspierających kariery kobiece w branży technologicznej i nauce. Dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywy. Redaktor naczelna "Perspektyw". Gościem audycji Kobiety Sukcesy, Kobiety Biznesu była dr Bianka Siwińska.
Audio
  • 16.10.16 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Gość: dr Bianka Siwińska
Dr Bianka Siwińska; foto: PR24MR
Dr Bianka Siwińska; foto: PR24/MR

Czołową akcją zainicjowaną przez gościa Polskiego Radia 24 są "Dziewczyny na politechniki". Kampania promująca studia inżynieryjne wśród kobiet trwa już dekadę.

– Rzadko zdarza się tak dobra współpraca pomiędzy uczelniami technicznymi a organizacją pozarządową. Niezależnie od sytuacji politycznej tę akcję zawsze udawało się przeprowadzić – mówiła Bianka Siwińska

Gość Mai Kluczyńskiej aktualnie kieruje projektem badawczym "Potencjał kobiet w branży technologicznej". Z badania wynika, że 86 proc. maturzystek nigdy nie słyszało o kobiecie-inżynierze albo kobiecie-naukowcu.

– Wskazywanie wzorców kobiecych jest kluczowe. Prawie 90 proc. młodego pokolenia dziewcząt nie znajduje tego typu wzorców ani w swoim otoczeniu, ani szkole, ani przekazie publicznym i medialnym. Trudno więc oczekiwać, że same siebie wymyślą w ten sposób w momencie kiedy ta inspiracja się załamuje – powiedziała Siwińska w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.

Bianka Siwińska jest też laureatką nagród Bizneswoman Roku 2015 i Platerki 2011. Jest również korespondentką "University World News". W wolnych chwilach  promuje czytelnictwo.

Więcej w całym programie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds/tj

____________________

Data emisji: 16.10.2016

Godzina emisji: 13.15


Zobacz więcej na temat: kobieta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Dominika Kulczyk

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 14:54
– Praca to moje życie. Mam wrażenie, że urodziłam się m.in. po to, żeby pracować – to takie protestanckie podejście do świata – mówiła w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu Dominika Kulczyk, założycielka i prezes Kulczyk Foundation, przewodnicząca Kulczyk Investments, ambasadorka SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Kamila Sidor i Elżbieta Hadała

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2016 14:01
Geek Girls Carrots to inicjatywa skierowana do kobiet, których pasją są nowe technologie. W audycji Kobiety Sukcesu Kobiety Biznesu gościła założycielka „Karotek” Kamila Sidor oraz ich liderka Elżbieta Hadała (Nokia Kraków).
rozwiń zwiń