Adrianna Lewandowska – architekt sukcesu wielu polskich firm rodzinnych

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2017 14:01
Wizjonerka polskiej przedsiębiorczości rodzinnej, strateg, doradca. Partner Zarządzający w Lewandowska i Partnerzy oraz założyciel i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego. Dr Adrianna Lewandowska była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
Audio
  • 12.02.17 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Adrianna Lewandowska
Adrianna Lewandowskafot.ekspertki.org
Adrianna Lewandowska/fot.ekspertki.org

Gość Polskiego Radia 24 od lat wspiera firmy rodzinne w zakresie strategii rozwoju, procesów sukcesyjnych oraz zarządzania zmianą. Pytana o to, jak kobiety radzą sobie w biznesie, odpowiada, że niestety nadal pokutuje model paternalistyczny.

– W pierwszym pokoleniu to kobieta wychodzi z inicjatywą. Podąża za pasją i marzeniem. Panie tutaj pięknie się realizują. Jednak ponad połowa firm rodzinnych przeprowadzając sukcesję, planuje niestety wciąż wskazać na syna lub zięcia, nie córkę – wynika z badań Instytutu Biznesu Rodzinnego – mówiła dr Adrianna Lewandowska. – Tymczasem badania szwajcarskie pokazują, że kobiety, które wchodzą w rolę sukcesorek, prowadzą te firmy skuteczniej niż mężczyźni ze względu na pogłębioną empatię, relacyjność wobec pracowników i śmiałość w podejmowaniu wyzwań międzynarodowych – dodała.

Dr Anna Lewandowska jest członkiem IFERA, wykładowcą MBA oraz licznych studiów podyplomowych. Dzieląc się wiedzą i doświadczeniem, oprócz publikacji, wystąpień kongresowych i tworzenia praktycznych narzędzi dla biznesu rodzinnego, stworzyła jedyną w Polsce platformę wymiany myśli i doświadczeń biznesowych, jaką jest Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych.

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu audycji.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

________________

Data emisji: 12.02.2017

Godzina emisji: 13:15


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Firmy rodzinne ważne dla gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2016 17:36
Czym jest firma rodzinna? Jakie są jej cechy?  O tym w Polskim Radiu 24 mówiła dr Adrianna Lewandowska z Instytutu Biznesu Rodzinnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sytuacja kobiet na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2016 20:14
Choć rola kobiet na rynku pracy rośnie, nadal istnieją duże nierówności np. w ilości wysokich stanowisk zajmowanych przez kobiety w stosunku do mężczyzn. Dyskutowali o tym w programie Powiedzmy sobie jasno Grzegorz Baczewski (Konfederacja Lewiatan), Dominika Wróblewska (Krytyka Polityczna) i Marta Brzezińska - Waleszczyk (naTemat.pl).
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu historii polskich firm rodzinnych

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2016 14:04
W Polsce funkcjonują firmy, które mogą poszczycić się nie tylko ponad stuletnią historią, ale także kontynuowaniem rodzinnych tradycji. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli Anna Zasiadczyk i Artur Krasicki, autorzy książki „Polskie firmy rodzinne”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie firmy rodzinne – z tradycją w przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2016 07:05
„Co w rodzinie, to nie zginie” – tak mówi ludowe przysłowie. Ma ono zastosowanie w biznesie. O historii i charakterystyce firm rodzinnych rozmawiali goście audycji Nos Kleopatry Katarzyna Gierczak-Grupińska, prezes Fundacji Firmy Rodzinne i Andrzej Sadowski, prezydent Centrum im. Adam Smitha.
rozwiń zwiń