X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Gardzina-Kubała o pasji do baletu

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2017 12:21
Katarzyna Gardzina-Kubała opublikowała ponad trzy tysiące tekstów i wywiadów z artystami opery i baletu, napisała ponad sto książeczek - komentarzy do serii oper, baletów i operetek w zbiorze La Scala, współpracuje z Instytutem Muzyki i Tańca, jest też członkinią komisji jurorskiej opiniującej spektakle na Polską Platformę Tańca '14 w Lublinie. O swojej pasji opowiadała w programie Kobiety Sukcesu.
Audio
  • 30.04.17 Katarzyna Gardzina-Kubała o swojej pasji do baletu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/zaimoku_woodpile

Katarzyna Gardzina-Kubała jest absolwentką Wydziału Lingwistyki Stosowanej i Filologii Wchodniosłowiańskich na Uniwersytecie Warszawskim, podyplomowych Studiów Dziennikarskich, a także Studiów Teorii Tańca na Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Jest także członkinią Ogólnopolskiego Klubu Miłośników Opery "Trubadur" i szefową baletowego forum dyskusyjnego Balet.pl.

- Balet był w moim życiu od kiedy pamiętam, a pamiętam od piątego roku życia, więc można powiedzieć, że od zawsze. Gdy pierwszy raz poszłam na spektakl baletowy do Teatru Wielkiego miałam ok. pięciu lat, wtedy też oglądałam już balet w telewizji i to wtedy zaraziłam się baletem – wyjaśniła Gardzina-Kubała.

Dodała, że balet uczy przede wszystkim dyscypliny. – Mnie, jako widza, uczy podziwu dla artystów, dla tancerzy i tancerek, którzy poświęcają mu życie, bardzo krótkie i intensywne życie zawodowe. Nie chciałabym jednak demonizować, że to tylko praca i poświęcenie, bo to także piękna sztuka – stwierdziła.

Jej zdaniem najważniejsze w balecie jest wykonanie - czyli tancerz lub tancerka i jego dyspozycja danego dnia. - Inscenizacje widziałam już bowiem kilkadziesiąt razy, dekoracje i kostiumy znam na pamięć – wyjaśniła.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji była Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/pr

Data emisji: 30.04.17

Godzina emisji: 13:15

Zobacz więcej na temat: balet taniec
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Edyta Kocyk – łącząc świat medycyny, biznesu i technologii

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2017 14:24
Współzałożycielka i Prezes Zarządu SiDLY – spółki technologicznej oferującej innowacyjne rozwiązania w obszarze telemedycyny. Uczestniczka programu "Biznes w kobiecych rękach", wyróżniona w prestiżowym rankingu "30 Under 30, Europe2017". Edyta Kocyk była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Jesteśmy dumni, że Janowi Pawłowi II udało się zmienić bieg historii świata" 

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2017 12:59
Socjolog. Filozof. Wykładowca Wydziału Studiów nad Rodziną Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Współpracownik Fundacji "Pomoc Rodzinie". Autorka i koordynatorka programów formacji i edukacji historyczno-obywatelskiej dla młodzieży szkolnej. Teresa Mazan była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu. Pracownik naukowy w Instytucie Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła mówił o nauczaniu Karola Wojtyły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agnieszka Grostal: sprzedaż jest matematyką i sercem firmy

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2017 14:00
Zdobywała doświadczenie na stanowiskach menadżerskich w międzynarodowych korporacjach finansowych. Jest ekspertką w zarządzaniu procesami sprzedaży. Udowadnia, że sprzedaż to matematyka. Gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu była dr Agnieszka Grostal.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Urszula Jasińska – "czarodziejka kwiatów"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 14:00
Urszula Jasińska to jedyna osoba w Polsce i Europie, która wymyśliła "obielanie kwiatów", czyli pokrywanie kwiatów suszonych naturalnymi farbami ekologicznymi, co daje efekt "pudrowania". Jej kompozycje kwiatowe  znane są m.in. w Hiszpanii, Izraelu, Holandii i Stanach Zjednoczonych. Florystka marzy o większej firmie, by mogła dzielić się doświadczeniem, wiedzą i pomysłami. Urszula Jasińska była gościem audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Monika Całkiewicz: dobry prokurator bez kryminalistyki nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2017 14:19
Od lat bada motywy sprawców zabójstw i ich sposób działania. W pracy naukowej poszukuje także odpowiedzi na pytania dotyczące zagadnień związanych z psychiatrią i psychologią sądową. Skupia się ponadto na opracowaniu nowych metod badania ciał ofiar i miejsc zbrodni, które mają ułatwić pracę śledczych. Prof. Monika Całkiewicz, prorektor ds. Studiów Prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego, kryminolog,  radca prawny i prokurator była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
rozwiń zwiń