Ola Żwan - z miasta w zacisze natury

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2017 14:00
Autorka filmów, fotograf, malarka. Jej rozliczne artystyczne talenty nie kolidowały z wykonywaniem typowo męskich prac jak np. wyburzanie ścian czy przepychanie kominów. Mieszkając w podwarszawskim Mirkowie kosztuje natury, mierzy się z przebudową i rozwija swoje siły twórcze. Ola Żwan była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
Audio
  • 09.07.17 Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Ola Żwan
Ola Żwan
Ola ŻwanFoto: instagram.com/zwanola

Dziewczyna z warszawskiego Żoliborza, która nie przeczuwała, że zakocha się w „białej plombie” łączącej budynki z 1888 i 1935 roku w Starej Papierni w Mirkowie, zapomnianej dzielnicy Konstancina, Zamieszkała poza "down town" w towarzystwie czworonożnego przyjaciela o imieniu Rower, który zawsze jej towarzyszy.

– Fabryka mieści się w części Konstancina – Mirkowie – dawnej, robotniczej dzielnicy. W tej starej, pofabrycznej części budynynki to ruiny, a część nadal pełni funkcję magazynów, siedzib firm. Zamieszkałam w jednej z takich przestrzeni – mówiła Ola Żwan.

Zgłębiła też tajniki zawarte w książce "Co prawdziwy mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie?" Ona już wie, i wykorzystuje te wiadomości w praktyce. A poza tym potrafi teraz dostrzegać wszystko to, czego nie widziała na co dzień w mieście: ludzi wokół, ciszę, przyrodę na wyciągniecie ręki i świadomość, że jest jej częścią. Jak mówi "czas płynie zdecydowanie wolniej". 

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

Audycję prowadziła Maja Kluczyńska.

Polskie Radio 24/dds

____________________

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 09.07.2017

Godzina emisji: 13.15


Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu: Karolina Jędrasiak

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 14:48
Porzuciła pracę w korporacji na rzecz prowadzenia własnej firmy. Dziś jest właścicielką popularnej odzieżowej marki dla dzieci. Karolina Jędrasiak, pomysłodawczyni i założycielka Miapka Design, była gościem audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kobiety sukcesu: Producentka filmowa Dorota Kośmicka - Gacke

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2017 14:01
Dorota Kośmicka - Gacke to producentka seriali i filmów fabularnych cieszących się dużą popularnością. Mówi się, że każdy projekt serialowy który bierze na warsztat, odnosi sukces. Jedna z najbardziej cenionych producentek w branży – m.in. Operacji Samum, Tataraku i Londyńczyków - opowiadała o swojej pracy w audycji Kobiety Sukcesu.
rozwiń zwiń