X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Magdalena Swat-Pawlicka: sukces nauczania leży w człowieku

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2018 13:00
Magdalena Swat-Pawlicka pracuje jako edukatorka z dorosłymi, jednak zawsze szuka okazji do prowadzenia lekcji w szkole. Twierdzi, że sukcesy w edukacji wynikają z dobrych relacji z uczniami, kiedy tzw. system nie ogranicza samodzielnych wyborów. O pracy w edukacji mówiła w audycji Kobiety Sukcesu Magdalena Swat-Pawlicka, dyrektorka programowa Szkoły Edukacji, założonej przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Uniwersytet Warszawski.
Audio
  • 22.04.2018 Magdalena Swat-Pawlicka: - Kobiety Sukcesu cz.1
  • 22.04.2018 Magdalena Swat-Pawlicka: - Kobiety Sukcesu cz.2
Magdalena Swat-Pawlicka
Magdalena Swat-PawlickaFoto: PR24

Magdalena Swat-Pawlicka mówiła, że w jej rodzinie nie było tradycji nauczycielskich, ale od zawsze uwielbiała zabawy w szkołę. Jej pierwsza praca związana była z zakładaniem szkoły – reaktywacji żeńskiej przedwojennej pensji. A po jej otwarciu pracowała tam jako nauczycielka języka polskiego.

Według Magdalena Swat-Pawlicka sukces w nauczaniu leży w człowieku. – Kiedy mówimy o sukcesie w byciu nauczycielem, to taki człowiek powinien umieć budować dobre relacje z uczniami. Musi potrafić pokazywać uczniom, że uczenie się jest przygodą, co można opisać jako dostrzeganie w świecie wielu ciekawych rzeczy. Nauczyciel pokazuje uczniom świat, ale nie narzuca siebie i swojego punktu widzenia. Umożliwia uczniom ich własne wybory. Jak powiedziała ważna dla mnie prof. Maria Janion, mistrz podąża zawsze dwa kroki za uczniem. Mistrza rozumiem jako kogoś, kto pokazuje, że ślepe naśladowanie jest najgorsze dla młodego człowieka. Uczeń musi zadawać krytyczne pytania – powiedziała rozmówczyni Polskiego Radia 24.

Więcej w całej audycji.

Gospodarzem programu była Maja Kluczyńska.

 

Polskie Radio 24/kk

Kobiety sukcesu, Kobiety biznesu w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

____________________

Data emisji: 22.04.2018

Godzina emisji: 13:13


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Potencjał edukacji medialnej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2015 14:50
Kształtowanie umiejętności świadomego, krytycznego i odpowiedzialnego korzystania ze środków masowego przekazu - to główne zadanie edukacji medialnej. W Polskim Radiu 24 Małgorzata Bazan, edukatorka medialna oraz Jarosław Lipszyc, prezes Fundacji Nowoczesna Polska, mówili o jej potencjale, zaletach i perspektywach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lekcje patriotyzmu dla uczniów szkół mundurowych

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 18:39
22 tysiące uczniów szkół ponadgimnazjalnych z policyjnych klas mundurowych w ponad 300 placówkach edukacyjnych. Tyle osób obejmie projekt edukacyjny z historii, realizowany we współpracy IPN z Komendą Główną Policji. O szczegółach projektu opowiadała w PR24 Justyna Skowronek, zastępczyni dyrektora Biura Edukacji Narodowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Workcampy - pomaganie i poznawanie

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 07:30
Prace na rzecz społeczności lokalnej, organizacji pozarządowych, pomoc zwierzętom, renowacja zabytków, nauczanie dzieci języków, prace ekologiczne w Polsce lub odległych zakątkach świata. Takie zadania stoją przed wolontariuszem w ramach programu Workcamp. Praca odbywa się w międzynarodowym gronie, a jej celem jest pomoc innym i poznanie odrębnych kultur. O projekcie mówili w audycji Wolontariusz Potrzebny Od Zaraz Grzegorz Sempach (koordynator programu) oraz Fryderyka Falandysz (wolontariuszka).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariusz nauczy polskiego

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 07:32
Fundacja Ocalenie prowadzi rekrutację osób, które - jako wolontariusze - będą prowadzić zajęcia z  języka polskiego dla imigrantów. O tej inicjatywie opowiedziała w audycji Droga do Stypendium Karolina Czwarnóg, Gagik Grigoryan oraz wolontariusze i migranci z Ukrainy
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szkoła No Bell. "Jako nauczyciele schodzimy z piedestału"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 14:00
– Miarą sukcesu w naszej szkole jest szczęśliwe dziecko – mówiła w audycji Kobiety Sukcesu, Kobiety Biznesu Izabella Gorczyca, dyrektor szkoły No Bell. Swoimi pomysłami na edukację dzieliła się w Polskim Radiu 24.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po co nam kanon lektur szkolnych?

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2017 07:31
W nowym kanonie lektur szkolnych zabrakło miejsca dla Bruno Schulza, Józefa Conrada, Witkacego czy Jarosława Iwaszkiewicza. Ich miejsce zajęli inni autorzy, tacy jak poeta Wojciech Wencel. Decyzje MEN wzbudziły wiele kontrowersji. O znaczeniu lektur w Polskim Radiu 24 mówił dr Tomasz Kowalczuk z Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń