"Mentor" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2017 22:01
Pan Marek Zakrzewski w swoim życiu zajmował się wieloma rzeczami. Wydawał gazety, był animatorem w domach kultury, założył spółdzielnię mieszkaniową. Większość pomysłów kończyła się sukcesem. A każdy sukces był okazją do picia. W ten sposób pan Marek spadł na samo dno. Kiedy musiał spędzić noc na dworcu, postanowił zerwać z nałogiem.
Audio
Zdjęcie ilustracyjnefot.Glow ImagesEast News
Zdjęcie ilustracyjne/fot.Glow Images/East News

Od 20 lat nie pije. Nie udało mu się jednak wyjść z bezdomności. Mieszka w ośrodku prowadzonym przez fundację księżnej Tarkowskiej. Jednak nie poddaje się. Wymyślił nowy kierunek studiów - "Mentor seniora", wychodzący naprzeciw problemowi starzejącego się społeczeństwa.

Jeździł do Warszawy, ostatnie pieniądze wydawał na konferencje, żeby móc o swoim pomyśle powiedzieć decydentom. Wysyłał listy, dzwonił, wpraszał się do mediów. I wreszcie się udało. Nowy kierunek rusza od stycznia na jednej z warszawskich uczelni. Czy ten sukces pomoże mu wyjść z bezdomności? To jego ostatnie marzenie.

Polskie Radio 24

____________________

Data emisji: 25.02.17

Godzina emisji: 21:35

Wszystkie reportaże w Polskim Radiu 24


Czytaj także

"Coś ze mnie, coś z nich" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2016 22:23
Jest takie miejsce na Dolnym Śląsku, w którym stare, schorowane, skrzywdzone przez ludzi psy odzyskują radość życia - to Staruszkowo.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To nie ja, to nie ty" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 14:13
Choroba Alzheimera jest nazywana epidemią XXI wieku. Liczba zachorowań rośnie, do tego - chorują coraz młodsze osoby.
rozwiń zwiń