"Odwiedziny" - Magda Skawińska

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 20:39
Młodzi ludzie związani z Wrocławskim Stowarzyszeniem Inicjatywa Historyczna odwiedzają powstańców warszawskich, którzy mieszkają w stolicy Dolnego Śląska. 1 sierpnia byli u Henryka Włosika pseudonim"Drucik".
Audio
  • 12.08.17 Reportaż w Polskim Radiu 24: "Odwiedziny" - Magda Skawińska
Żołnierze zgrupowania Radosław odpoczywają po długiej podróży kanałami z pl. Kraśińskich na ulicę Warecką. Zdjęcie powstało 2 września 1944.
Żołnierze zgrupowania "Radosław" odpoczywają po długiej podróży kanałami z pl. Kraśińskich na ulicę Warecką. Zdjęcie powstało 2 września 1944.Foto: wikimedia.commons/Public Domain

Młodzi mogli się zapoznać z opowieścią o wojnie oczami starszego mężczyzny, który we wrześniu 1939 roku miał 12 lat. Dla młodych to spotkanie z ostatnimi żyjącymi świadkami sierpniowego zrywu. A prowadzone rozmowy? Barwne z humorem i dystansem. Co dla młodych ludzi jest niemałym zaskoczeniem.

Polskie Radio 24

_________________

Reportaż w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 12.08.17

Godzina emisji: 20:30

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kalendarium Powstania Warszawskiego w Polskim Radiu 24

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2017 07:45
Heroiczna walka o Warszawę doczekała się dokumentalnego wydawnictwa innego niż wszystkie. Autorami Powstańczego Kalendarium są Edyta Poźniak i Witold Banach, którzy we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego stworzyli 66 niepowtarzalnych, dwuminutowych audycji. Będziemy je emitować w PR24 codziennie o godz. 9:06.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie warszawskie. Wspomnienia uczestników

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2017 12:58
Gdy wybuchło powstanie warszawskie mieli kilkanaście lat lub ledwo przekroczyli dwudziestkę. Do walki szli pełni optymizmu i wiary w zwycięstwo. Nikt nie myślał wówczas o tym, że o Warszawę trzeba będzie się bić przez 63 dni. O swoich powstańczych losach w Polskim Radiu 24 mówili prof. Maria Magdalena Tryjarska „Iwona”, Waldemar Nowakowski „Gacek” i Jerzy Paczowski „Zajączek”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rocznica Rzezi Woli. „Konsekwencja obłąkańczego rozkazu”

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2017 11:35
Warszawa wspomina ofiary Rzezi Woli – masowej zbrodni popełnionej przez Niemców w pierwszych dniach Powstania Warszawskiego. W audycji Nos Kleopatry o tym wydarzeniu rozmawiali prof. Grzegorz Nowik z Polskiej Akademii Nauk i Maciej Janaszek-Seydlitz, prezes Stowarzyszenia Pamięci Powstania Warszawskiego 1944.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Roman Staniewski o udziale w Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 21:53
– Najwspanialszą chwilą Powstania Warszawskiego był sam jego wybuch. To był moment, kiedy wreszcie mogliśmy chodzić z bronią na wierzchu – wspominał w Rozmowie PR24 Roman Staniewski ps. „Stanisław Kwiatkowski”, żołnierz zgrupowania „Radosław”, batalionu „Miotła”.  
rozwiń zwiń