"Nasz Piotrków" - Olga Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 21:00
Piotrków Trybunalski to średniej wielkości miasto, położone kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi. Na pierwszy rzut oka może wydawać się spokojne, może nawet nieco senne. Okazuje się jednak, że zamieszkuje je wielu pasjonatów, a każdy z nich postrzega miasto na swój własny sposób.
Audio
Piotrków Trybunalski
Piotrków TrybunalskiFoto: Maddox84/GFDL/Wikimedia Commons

Niewielki Piotrków Trybunalski potrafi zaskoczyć. Miłośnicy jego historii sypią jak z rękawa ciekawymi anegdotami - o ruchomych ścianach, ciętych ripostach króla Zygmunta Starego, żydowskich sufrażystkach, starych browarnikach.

Okazuje się też, że miasteczko szczególnie upodobali sobie filmowcy - Piotrków był scenerią dla dziesiątek polskich i zagranicznych filmów. Kiedy amerykański aktor Robin Williams zobaczył po raz pierwszy jego starówkę, powiedział podobno, że takich scenografii nawet w Hollywood nie potrafią budować.

Piotrków zresztą to nie tylko historia. To także na przykład lokalny aeroklub - największa w Polsce strefa zrzutu (czyli skacze tu najwięcej w naszym kraju skoczków spadochronowych).

Polskie Radio 24

_____________________

Reportaż w Polskim Radiu 24 - wszystkie audycje

Data emisji: 23.09.17

Godzina emisji: 20:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Lata z Latem" - reportaż Jakuba Tarki

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2017 10:01
W czwartek 22 czerwca słynna "Polka Dziadek" zainaugurowała 46. już rok nadawania "Lata z Radiem", słynnej i tak lubianej przez słuchaczy audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Śladami Lata z Radiem" - Stalowa Wola

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2017 18:43
W cyklu reportaży o miastach, w których koncertuje "Lato z Radiem", w sobotę (12.08) zawitaliśmy do Stalowej Woli. Wojciech Markiewicz przedstawia reportaż "Stalowa Wola wczoraj i cokolwiek dalej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miss "Lata z Radiem" pod dyskretną obserwacją

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2017 13:43
To był jedyny taki konkurs w Polsce - wybór Miss Lata z Radiem. Podczas koncertu w Stalowej Woli odwiedziła nas Miss z 2003 roku. Wspomnieniom nie było końca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Znany adres" - Alicja Grembowicz

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2017 21:08
- Mam takie jedno życzenie. Chciałbym, żeby wszyscy włodarze tego miasta na jedną noc zostawili w domu wszystkie dokumenty, pieniądze i po prostu wyszli na ulice. Spotkajmy się na Grójeckiej 20b, niech opowiedzą mi, co oni przeżyli - mówi jeden z podopiecznych Fundacji "Dzieło Odbudowy Miłości D.O.M.".
rozwiń zwiń