"Gdzieś są szczęśliwe słonie". Reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2017 21:00
Lekarz weterynarii dr Jarosław Zajączkowski z Wrocławia jest przeciwnikiem występów zwierząt w cyrkach. To między innymi dzięki jego działaniom w 2015 prezydent tego miasta wprowadził zakaz dzierżawienia gruntów miejskich na potrzeby pokazów tresury zwierząt.
Audio
  • 30.09.17 "Gdzieś są szczęśliwe słonie" - reportaż Doroty Jaśkiewicz-Łebek
Słonie w naturalnym środowisku
Słonie w naturalnym środowiskuFoto: Pixabay.com/Public Domain

Miast, które nie udostępniają gruntów miejskich cyrkom ze zwierzętami jest w Polsce i na świecie coraz więcej. Przygotowywany jest projekt ustawowego zakazu takiej tresury w Polsce.

Bohater reportażu, wegetarianin, specjalista od ptaków i zwierząt egzotycznych doszedł do finału konkursu na dyrektora ZOO we Wrocławiu i chociaż nie wygrał – oddał miastu swój projekt Oceanarium-Afrykarium.

Polskie Radio 24

Reportaż w Polskim Radiu 24 - słuchaj wszystkich audycji

_____________________

Data emisji: 30.09.17

Godzina emisji: 20:35

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bolesna rzeczywistość cyrku

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2014 19:40
Niehumanitarne metody tresury, fatalny sposób transportu, dramatyczne warunki przetrzymywania. Tak właśnie najczęściej wygląda życie zwierząt występujących w cyrku, które niejednokrotnie w ten właśnie sposób spędzają większość swojego życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

„Niezły cyrk” z tym cyrkiem…

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2015 18:30
Robert Biedroń zadecydował. Prezydent Słupska nie pozwolił na występ w mieście znanego cyrku Arena. Choć cyrk ma wszystkie wymagane pozwolenia, Słupsk nie chce widzieć u siebie pokazu tresury zwierząt. Łukasz Bodziński z Centrum Pomocy Zwierzętom TRIP komentował w Polskim Radiu 24 decyzję władz miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyrk bez zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 16:17
– Miejsce dzikich zwierząt jest na wolności – mówił w Polskim Radiu 24 Łukasz Bodziński z Centrum Pomocy Zwierzętom „TRIP”. W Polsce trwa kampania „Cyrk bez zwierząt”, której celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na problem więzienia zwierząt dla rozrywki człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wykorzystywanie zwierząt w cyrkach

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 20:04
- Kampania przeciwko wykorzystywaniu zwierząt trwa w Polsce już od lat 80, ale dopiero od kilku lat obserwujemy zmianę podejścia społeczeństwa – powiedziała w Polskim Radiu 24 Monika Kuźniewska z Fundacji Viva. Odniosła się także do warunków w jakich na co dzień żyją zwierzęta cyrkowe.
rozwiń zwiń