"Żeby pamiętać" – Olga Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2017 21:00
Czy można zmienić swoje poglądy o sto osiemdziesiąt stopni? Historia bohatera reportażu Olgi Mickiewicz pokazuje, że tak.
Audio
  • "Żeby pamiętać" - Olga Mickiewicz (Reportaż/Jedynka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Przed laty był skinheadem: miał łysą głowę i tatuaże przedstawiające rasistowskie symbole. Większość z nich zakrył, zostawił niektóre - po to żeby, jak sam mówi, "pamiętać, jaki był głupi". Dziś bowiem działa na rzecz tolerancji w Stowarzyszeniu Nigdy Więcej. Wyrwać się z dawnego środowiska nie było mu jednak łatwo.

Polskie Radio 24

____________________ 

Reportaż w Polskim Radiu 24 

Data emisji: 19.11.17

Godzina emisji: 20:35


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Obecność rasizmu w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2014 17:08
Ksenofobia, rasizm, antysemityzm i dyskryminacja to w Polsce nadal bardzo realne i żywe problemy. Ważne jest prowadzenie kampanii społecznych, które będą przeciwdziałały temu niepokojącemu zjawisku społecznemu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyplenić rasizm z rosyjskich stadionów

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 22:06
Gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata, które mają odbyć się w 2018 roku w Rosji, czeka jeszcze wiele pracy. Według szefa FIFA Seppa Blattera wysiłku wymaga przede wszystkim wyplenienie rasizmu z miejscowych boisk. Akty agresji i nietolerancji obserwowane są tam bowiem na każdym kroku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Etnoliga przeciw rasizmowi w piłce nożnej

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2015 22:03
Jedną z największych bolączek współczesnego futbolu jest rasizm. Dlatego pojawiają się liczne inicjatywy, które próbują z nim walczyć. Ten cel realizuje warszawska Etnoliga, czyli wielokulturowe rozgrywki piłki nożnej. O przedsięwzięciu i braku tolerancji na piłkarskich stadionach mówił w Magazynie sportowym Polskiego Radia 24 Krzysztof Jarymowicz, założyciel Etnoligi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nacjonalizm – ideologia przeszłości czy przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 17:01
11 listopada to Narodowe Święto Niepodległości. Czy dziś – w dobie globalizacji – państwa narodowe, a także sam nacjonalizm, mają swoje miejsce w świecie? O tym w Polskim Radiu 24 mówił dr hab. Rafał Łętocha, politolog i historyk idei z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
rozwiń zwiń