X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Surowsze kary dla pijanych kierowców

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2014 14:43
Piłeś, nie siadaj za kierownicą! Brak wyobraźni to najczęstsza przyczyna wypadków. Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu będzie podlegać wyższej karze.
Audio
  • 19.03.14 Dorota Bąk – Gajda: „Wiedza o tym, że na pewno zostaniemy ukarani to najlepsza metoda (…)”
Surowsze kary dla pijanych kierowców
Foto: flickr/jpalinsad360

Sejm zajmie się zmianą ustawy o karaniu pijanych kierowców. Nowelizacja ustawy przewiduje zwiększenie kary w przypadku nieumyślnego spowodowania katastrofy komunikacyjnej ze skutkiem śmiertelnym lub ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu obecnie od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

- Pijani kierowcy są jedną z najbardziej bolących nas spraw. Szacuje się, że co siódmy wypadek drogowy jest z winy pijanych kierowców. Liczba takich zdarzeń ciągle rośnie – powiedział  Marek Obrębski, ekspert i instruktor techniki jazdy.

- Surowość kary nie musi odstraszać pijanych kierowców. Lepszym zastosowaniem byłoby stosowanie nieuchronności tej kary. Sama surowość prawa nie przyczyni się do tego, że kierowcy zaczną go przestrzegać. Wiedza o tym, że na pewno zostaniemy ukarani jest najlepszą metodą - powiedziała Dorota Bąk-Gajda, psycholog transportu.

Problemy pijanych kierowców

Wysokie kary finansowe, przymusowe prace społeczne to tylko kilka z możliwości, które mogłyby piętnować jazdę samochodem po alkoholu. W niektórych przypadkach wskazana jest terapia, która pozwoli wyjść z uzależnienia.

-   Reedukacja osób, którzy mają widoczne problemy z alkoholem może zawierać elementy edukacyjne. Celem jest pokazanie, że można powstrzymać się od prowadzenia samochodu po spożyciu alkoholu. Kierowcy muszą brać pod uwagę ryzyko udziału w ruchu drogowym – dodała Dorota Bąk-Gajda.

- Wśród przyszłych kierowców zdarzają się opinię, że mała ilość alkoholu nikomu nie zaszkodzi. Takie myślenie jest błędne. Zajęcia teoretyczne w trakcie kursu instruktorskiego kładą nacisk na to, że jazda po alkoholu jest niebezpieczna i bolesna – dodał Marek Obrębski.

PR24/Paulina Olak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także