X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Parytety na uczelniach

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2014 20:25
Chociaż na kierunkach technicznych studiuje coraz więcej kobiet, mężczyźni nadal stanowią zdecydowaną większość. "Dziewczyny na politechniki" to kampania, której celem jest zachęcanie dziewczyn do wybierania ścisłych kierunków studiów.
Audio
  • 20.03.14 Anna Wdowińska-Sawicka: „Już udało się nam przekonać kilka roczników dziewczyn, że warto tam studiować i proporcje nawet na najbardziej „męskich” wydziałach zmieniają się na korzyść kobiet(...)”.
Parytety na uczelniach
Foto: flickr.com/Francisco Osorio

Studia ścisłe i techniczne stereotypowo są traktowane jako typowo „męskie”. Tymczasem wykształcenie zdobyte na tych kierunkach daje ogromne możliwości rozwoju kariery w kraju i za granicą.

- Nie ma już zawodów męskich. To stereotyp, który należy odłożyć do lamusa. Podejmowanie studiów na kierunkach ścisłych i technicznych daje znacznie lepsze perspektywy zatrudnienia i płacy. Dlatego, jeśli tylko ma się predyspozycje, to warto zaryzykować i zdecydować się na takie studia – podkreślała Anna Wdowińska-Sawicka z Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy”.

- Kończąc studia techniczne mamy wiedzę uniwersalną. Możemy pracować i w Polsce, i za granicą, bo języki programowania są takie same – stwierdziła Katarzyna Sacharczuk, Inżynier do spraw oprogramowania, absolwentka Politechniki Białostockiej.

Część dziewczyn rezygnuje z podjęcia studiów na politechnikach obawiając się dyskryminacji i nieprzyjaznego traktowania kobiet w zdominowanych przez mężczyzn środowisku. Jak podkreśla jednak Katarzyna Sacharczuk, są to obawy nieuzasadnione.

- Nie spotkałam się z żadną dyskryminacją. Wydaje mi się, że takie same wymagania były stawiane kobietom i mężczyznom. Ale może czasami trzeba było trochę więcej udowodnić, że ja też potrafię – powiedziała Katarzyna Sacharczuk.

Trzeciego kwietnia odbędzie się ogólnopolski dzień otwarty tylko dla dziewczyn. To okazja, żeby zobaczyć politechniki od nieco innej, ciekawszej strony.

- To moment mobilizacji ze strony uczelni. Chcą się pokazać jako miejsca, gdzie warto studiować i gdzie panie są mile widziane. Zdarzają się lekcje salsy, warsztaty mody. Każda z uczelni przygotowała dla dziewczyn fantastyczne atrakcje – podkreślała Anna Wdowińska-Sawicka.

PR24 / Anna Mikołajewska

Zobacz więcej na temat: edukacja studenci
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także