Rzetelne informacje i niepotrzebne treści

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 15:07
Internet zalewa nas każdego dnia rozmaitymi treściami. Niektóre z nich to rzetelne informacje, które pozwalają na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości. Jednak wiele jest bezużytecznych.
Audio
  • 16.05.14 Dr Jacek Pulwarski „To jest tak, jak z analfabetyzmem (…)”
Rzetelne informacje i niepotrzebne treści
Foto: ps:PR24/MR

W XXI wieku ogrom procesów produkcji czy transakcji finansowych wymaga dostępu do Internetu. Coraz więcej aspektów życia przenosi się do sieci. W wielu krajach, również w Polsce, rozwija się społeczeństwo informacyjne.

- W społeczeństwie informacyjnym głównym towarem wymiany nie są już rzeczy materialne, a wiedza i umiejętności. Dziś na rynku pracy najbardziej cenione są te osoby, które potrafią w krótkim czasie przyswoić wiedzą, a potem ją sprzedać – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Beata Chodacka z Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Wykluczenie cyfrowe

Ponad 70 procent polskich gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu. Jednak pozostała cześć społeczeństwa nie może uczestniczyć w niektórych czynnościach.

- To jest tak, jak z analfabetyzmem. Są ludzie, którzy nie potrafią posługiwać się komputerem i Internetem. Jednak takich osób z roku na rok jest coraz mniej – dodał dr Jacek Pulwarski, Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2006 roku. Jest obchodzony na całym świecie 17 maja.

- Ten dzień ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na to, jak ważne są w dzisiejszym świecie umiejętności cyfrowe, ale również promowanie rozwoju informatyzacji – mówiła Beata Chodacka.

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego to „Sieci szerokopasmowe na rzecz niezakłóconego rozwoju”.

PR24/MP

Zobacz więcej na temat: internet technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także