X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rzetelne informacje i niepotrzebne treści

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2014 15:07
Internet zalewa nas każdego dnia rozmaitymi treściami. Niektóre z nich to rzetelne informacje, które pozwalają na lepsze zrozumienie otaczającej nas rzeczywistości. Jednak wiele jest bezużytecznych.
Audio
  • 16.05.14 Dr Jacek Pulwarski „To jest tak, jak z analfabetyzmem (…)”
Rzetelne informacje i niepotrzebne treści
Foto: ps:PR24/MR

W XXI wieku ogrom procesów produkcji czy transakcji finansowych wymaga dostępu do Internetu. Coraz więcej aspektów życia przenosi się do sieci. W wielu krajach, również w Polsce, rozwija się społeczeństwo informacyjne.

- W społeczeństwie informacyjnym głównym towarem wymiany nie są już rzeczy materialne, a wiedza i umiejętności. Dziś na rynku pracy najbardziej cenione są te osoby, które potrafią w krótkim czasie przyswoić wiedzą, a potem ją sprzedać – tłumaczyła w Polskim Radiu 24 Beata Chodacka z Polskiego Towarzystwa Informatycznego.

Wykluczenie cyfrowe

Ponad 70 procent polskich gospodarstw domowych ma dostęp do Internetu. Jednak pozostała cześć społeczeństwa nie może uczestniczyć w niektórych czynnościach.

- To jest tak, jak z analfabetyzmem. Są ludzie, którzy nie potrafią posługiwać się komputerem i Internetem. Jednak takich osób z roku na rok jest coraz mniej – dodał dr Jacek Pulwarski, Polskie Towarzystwo Informatyczne.

Dzień Społeczeństwa Informacyjnego

Światowy Dzień Społeczeństwa Informacyjnego został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2006 roku. Jest obchodzony na całym świecie 17 maja.

- Ten dzień ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na to, jak ważne są w dzisiejszym świecie umiejętności cyfrowe, ale również promowanie rozwoju informatyzacji – mówiła Beata Chodacka.

Hasło tegorocznego Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego to „Sieci szerokopasmowe na rzecz niezakłóconego rozwoju”.

PR24/MP

Zobacz więcej na temat: internet technologie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także