Piję wodę z kranu

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 18:54
W gorące dni każdy z nas marzy o łyku zimnej wody. Wielu z nas boi się jednak pić wodę z kranu. Jak się jednak okazuje taka woda jest równie bezpieczna jak woda butelkowana.
Audio
  • 04.08.14 Michał Kożurno „ W szkołach są ustawione wodopoje i dystrybutory do wody żeby dzieci mogły ograniczyć spożycie napojów słodzonych i gazowanych (…)”
Piję wodę z kranu
Foto: flickr/Steve Johnson

Trwa akcja społeczno-internetowa „Piję wodę z kranu”.  Jej organizatorzy dostarczają materiały informacyjne o jakości wody z miejskich rurociągów w poszczególnych miejscowościach. Mają oni na celu pokazać, że picie takiej wody nie stanowi zagrożenia dla zdrowia ludzi.

Czysta woda

Woda w kranie badana jest na wielu odcinkach i wielu punktach. Jest ona przez to całkowicie bezpieczna. Rury są wykonane z materiałów bezpiecznych i przez to jej jakość jest bardzo dobra. Niemożliwy jest rozwój szkodliwych mikroorganizmów ze względu na odpowiednio niską temperaturę wody.

– Wodę z kranu piję od paru ładnych lat i nie narzekam. Miasta promują swoją wodę i każde twierdzi, że ich woda jest najlepsza. Najważniejsze jest jednak to, że woda z kranu wszędzie jest nieszkodliwa i zdatna do picia – mówił w Polskim Radiu 24 Michał Kożurno organizator akcji „Piję wodę z kranu”.

Darmowa woda w restauracjach

Coraz więcej restauracji przyłącza się do akcji „Tu dostaniesz wodę z kranu”, w ramach której klientom serwowana jest bezpłatnie woda z kranu. Darmowej wody z kranu można się napić między innymi w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Toruniu i Rudzie Śląskiej.

– Ta akcja dopiero się rozpoczyna, ale już bardzo dużo miejsc przyłączyło się do nas. Restauracje w wielu krajach od dawna serwują wodę z kranu. To przecież bardzo miły gest ze strony restauratora. To buduje fajną atmosferę wokół knajpy – twierdził Gość PR24.

PR24/Dominika Dziurosz-Serafinowicz

Zobacz więcej na temat: bezpieczeństwo woda
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także