X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sprawne ratownictwo

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2014 17:42
Wypoczynek nad wodą to nie tylko leżenie na plaży i delektowanie się słońcem oraz kąpielami w wodzie czy jeziorze. Statystyki pokazują, że zbiorniki wodne w połączeniu z ludzką bezmyślnością mogą być niebezpieczne.
Audio
  • 17.08.14 Dr Jerzy Telak: „System oznaczeń nie spełnia w Polsce swojej roli (…)”
Sprawne ratownictwo
Foto: flickr/zeesenboot

Zgodnie z danymi Policji, w tym roku w Polsce utonęło jak dotąd ponad 300 osób. W ubiegłym roku życie w ten sposób straciło 439 ludzi. Dla porównania kilkanaście lat temu – w 2001 roku – odnotowano aż 675 przypadków utonięć.

Sytuacja ulega poprawie między innymi dzięki uruchomieniu numeru ratunkowego nad wodą 601 100 100. Marcin Burda, prezes sopockiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego  wyjaśniał w Polskim Radiu 24, jak działa Zintegrowany System Ratownictwa .

- Zgłoszenie wpływa do centrum w Sopocie bądź najbliższego centrum regionalnego – w zależności od ustawienia telekomunikacyjnego. Ratownik zbiera informacje na temat zagrożenia, nie kończy rozmowy ze zgłaszającym i jednocześnie informuje najbliższy patrol - wyjaśniał Gość PR24.

Niestrzeżone kąpieliska

W Sopocie, który jest jednym z najpopularniejszych kierunków nadmorskiego wypoczynku, cała linia brzegowa znajduje się pod kontrolą ratowników WOPR. Niemniej nie wszystkie nadbałtyckie plaże są strzeżone.

- Wiele osób wypoczywa na kąpieliskach, które są oznaczone. Jednak tysiące ludzi spędza czas w miejscach niestrzeżonych, a zagrożenia są tam takie same. System oznaczeń nie spełnia w Polsce swojej roli - oceniał dr Jerzy Telak, były prezes WOPR, pracownik Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

PR24/MP

Zobacz więcej na temat: policja WOPR
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także