X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pieniądze muzułmańskie czy arabskie?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 18:17
Coraz częściej słyszymy o angażowaniu się arabskich „Szejków” w zachodnie przedsiębiorstwa. Jednak czy pieniądze „arabskie” są tym samym, czym są fundusze „muzułmańskie”? Okazuje się, że terminy nie są tożsame.
Audio
  • 07.10.14 Katarzyna Czupa: „W muzułmańskim sektorze finansowym nie ma czegoś takiego jak kredyt (…)”
Pieniądze muzułmańskie czy arabskie?
Foto: flickr/PSG World

Katarzyna Czupa z Centrum Inicjatyw Międzynarodowych w Polskim Radiu 24 tłumaczyła, na czym polega bankowość muzułmańska.

– W muzułmańskim sektorze finansowym nie ma czegoś takiego jak kredyt. Tamtejsza bankowość przybiera formę inwestowania – przedsiębiorcy nie ubiegają się o pożyczkę, a proponują bankowi wejście w inwestycję – wyjaśniał Gość PR24.

Tym samym bank zostaje współudziałowcem w inicjatywie, partycypując w przyszłych zyskach. Katarzyna Czupa podkreślała także, że bankowość muzułmańska jest całkowicie zgodna z prawem koranicznym.

– Od tradycyjnej – zachodniej – bankowości odróżnia ją to, że nie jest oparta na stopie procentowej, którą uznaje się za niemoralną – porównuje się ją do lichwy – mówił Gość PR24.

PR24

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także