24. Poziom: Legenda Heroes of Might & Magic wciąż żywa

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2015 13:15
Reedycja trzeciego wydania w wersji HD, a także wrześniowa premiera siódmej odsłony cyklu. Rok 2015 zapowiada się wyjątkowo dla fanów serii Heroes of Might & Magic. – Oczekiwania są bardzo duże. Z napięciem czekamy na pojawienie się kolejnej części Heroesów – przyznał Konrad Sas z Jaskini Behemota, Stowarzyszenia Miłośników Fantasy.
Audio
  • 04.04.15 Konrad Sas: „Miłośnicy Heroes of Might & Magic mają rzeczywisty wpływ na to, jak będzie wyglądała siódma część gry (…)”.
Zdjęcie ilustracyjnefot.flickrBen Andreas Harding
Zdjęcie ilustracyjne/fot.flickr/Ben Andreas Harding

Might & Magic: Heroes VII to kolejna wersja legendarnej serii turowych strategii fantasy. Tym razem fabuła będzie opowiadała o wojnie domowej toczonej o tron Imperium. Kampania koncentruje się na młodym księciu imieniem Ivan, który w celu zdobycia korony utworzył tzw. Radę Cieni, zrzeszającą przedstawicieli sześciu frakcji.

– Producent obiecał, że najnowsza część będzie czerpała z tego, co było najlepsze w każdej jej poprzedniczce. Z najbardziej uwielbianej trzeciej edycji pojawi się mechanika gry, a także elementy magii. Bardzo ważną kwestią jest to, że twórcy cały czas prowadzą konsultacje z fanami na temat tego, jak ta gra ma wyglądać – wyjaśnił Konrad Sas.

Jędrzej Napiecek przyznał, że ogromną siłę tytułu stanowi jego niesamowita grywalność. To właśnie ona sprawia, że pomimo upływu 20 lat od daty premiery pierwszej części, Heroes of Might & Magic nadal posiada rzeszę sympatyków na całym świecie. – Bez cienia wątpliwości mogę powiedzieć, że jest to gra pokoleniowa. Mam mnóstwo znajomych, którzy organizowali rodzinne turnieje na kilka lub kilkanaście osób. Miejmy nadzieję, że siódma część potwierdzi potencjał zawarty w Heroesach – podkreślił Jędrzej Napiecek, miłośnik gry.

Według Mirka Migacza najwięcej radości sprawiają dodatki, które tworzone są przez samych graczy, gdyż to oni mają najlepsze wyczucie czego brakuje w konkretnej części gry.

– To właśnie one dostarczają najwięcej frajdy. Tyczy się to szczególnie tych osób, które spędziły długie godziny na pokonywaniu kolejnych poziomów w grze – dodał rozmówca Polskiego Radia 24.

W audycji Przemek Pawełek i Kasia Gizińska rozmawiali także z Michałem Sieńko z Fabryki Gier Historycznych oraz Tomaszem Kołodziejczakiem z wydawnictwa Egmont na temat gier planszowych o tematyce historycznej. Nie zabrakło również przeglądu najważniejszych informacji ze świata gier i nowych technologii.

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak