Kulinarne podróże dookoła świata

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2015 14:30
Indie, Kambodża, Kostaryka, Tajlandia, Wietnam. Oto jedne z wielu krajów świata, które w ciągu swojego życia odwiedził Andrzej Lisowski, dziennikarz i jeden z najbardziej znanych polskich podróżników. W Polskim Radiu 24 opowiadał o swojej pasji do odkrywania nieznanych zakątków ziemi oraz wyszukanych smaków światowej kuchni.
Audio
  • 26.09.15 Andrzej Lisowski: „Są takie miejsca na świecie, w których byłem już pięćdziesiąt razy (…)”.
Samosa,  potrawa kuchni indyjskiej, przekąska w postaci trójkątnego pierożka, smażonego na głębokim oleju. Jako nadzienie służą najczęściej ostro przyprawione warzywa, mięso kurczaka lub ser panirfot.flickrarmoos
Samosa, potrawa kuchni indyjskiej, przekąska w postaci trójkątnego pierożka, smażonego na głębokim oleju. Jako nadzienie służą najczęściej ostro przyprawione warzywa, mięso kurczaka lub ser panir/fot.flickr/armoos

Andrzej Lisowski podkreślił, że jedną z najważniejszych rzeczy, jaką może realizować dzięki podróżom jest delektowanie się tradycyjnymi regionalnymi potrawami krajów, które odwiedza.

– Kocham dania japońskie i tajskie. Poprzez smakowanie kuchni z różnych zakątków świata mam jednocześnie możliwość poczucia tradycji konkretnego państwa, a także przyzwyczajeń jego mieszkańców – powiedział.

Niezapomnianym wydarzeniem, które szczególnie utkwiło w pamięci podróżnika było śniadanie, które miał okazję zjeść na wysokości 2600 m.n.p.m. w dolinie rzeki Hunzy w ciasnym międzygórskim przejściu między Pakistanem a Indiami. – Było to niezapomniane wydarzenie – dodał.

Rozmówca Polskiego Radia 24 mówił także o ochronie regionalnych potraw i przyznawaniu certyfikatów jakości dla kulinariów.

Z Andrzejem Lisowskim rozmawiała Dorota Nygren.

Polskie Radio 24/db

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak