X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Komputery dla chorych na ADHD

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 12:31
Naukowcy z Uniwersytetu SWPS Bartosz Sobczyk i Barbara Zarzecka uważają, że komputery mogą pomóc dorosłym ludziom z ADHD oraz osobom starszym? O tych eksperymentalnych badaniach rozmawiał z ich autorami nasz korespondent naukowy, Rafał Motriuk.
Audio
  • 20.10.15 Bartosz Sobczyk „ADHD jest chorobą genetyczną, często można nabyć te cechy w trakcie dorosłego życia".
Projekt opiera się na grach komputerowych, które poprawiają szereg zdolności i funkcji poznawczych
Projekt opiera się na grach komputerowych, które poprawiają szereg zdolności i funkcji poznawczychFoto: pixabay.com/stevepb

Brak zdolności do skupiania się, nadmierna ruchliwość i impulsywność - to trzy grupy objawów zespołu nadpobudliwości z deficytem uwagi, czyli ADHD. Bartosz Sobczyk powiedział o najnowszych badaniach, które wskazują, że z tym problemem borykają się nie tylko dzieci, ale także ludzie dorośli.

- W Polsce żyje wiele osób, które mają symptomy ADHD, ale ta choroba bardzo często nie jest zdiagnozowana. Z badań naukowych wynika, że w naszym kraju jest ok 3-5 proc. ludzi, którzy mają ADHD – wyjaśnił Bartosz Sobczyk.

Gość Polskiego Radia 24 opowiedział o projekcie, którego celem jest poprawa zdolności intelektualnych u ludzi dorosłych. – W tym projekcie biorą udział osoby, które nie miały wcześniej diagnozy ADHD. Projekt opiera się na grach, które poprawiają szereg zdolności i funkcji poznawczych – podkreślił ekspert.

Jak podkreślała w Polskim Radiu 24 Barbara Zarzecka, społeczeństwo polskie szybko się starzeje, stąd zainteresowanie ludźmi po 50 r.ż. – Zalecam trening intelektualny i fizyczny. Naukowcy zauważyli, że aktywność fizyczna wpływa także na nasz mózg – podkreśliła Barbara Zarzecka.

Audycję prowadził Rafał Motriuk.

Polskie Radio 24/op/wt

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także