Podróżniczka Aleksandra Świstow o spełnianiu podróżniczych marzeń

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2016 19:17
Tańczyła we włoskiej telewizji, była kelnerką w arabskiej restauracji w Londynie, a także uczyła języka angielskiego w chińskim przedszkolu. Aleksandra Świstow, podróżniczka, dziennikarka i blogerka, podpowiedziała słuchaczom Polskiego Radia 24 jak zwiedzić pół świata nie posiadając spadku po bogatej cioci z Ameryki ani podstarzałego sponsora.
Audio
  • 05.03.16 Aleksandra Świstow: „Pierwszą wymówką dla osób, które chciałyby podróżować, jest brak pieniędzy (…)”.
Aleksandra Świstow; foto: PR24MR
Aleksandra Świstow; foto: PR24/MR

Determinacja, fantazja, skłonność do podejmowania odważnych decyzji i odrobina szczęścia. Oto, według Aleksandry Świstow, recepta na realizację marzeń o podróżowaniu. Sama odwiedziła już m.in. Chiny, Tajwan, Australię, Kambodżę oraz Birmę.

– Bardzo często śpię pod gołym niebem, korzystam z gościnności innych ludzi, a także podróżuję autostopem. To znacznie obniża koszty podróży. Jednak najważniejsze jest to, że staram się oszczędzać zarobione pieniądze. Podróżowanie jest stylem życia, który niesamowicie nakręca i sprawia, że na niemal każdym kroku czekają na mnie niesamowite przygody, a także poważne wyzwania. Dlatego robię wszystko, by móc odwiedzać kolejne zakątki świata – powiedziała Aleksandra Świstow.

Rozmówczyni Polskiego Radia 24 zaznaczyła, że podróże, oprócz walorów poznawczych, są także doskonałym sposobem na zwolnienie tempa swojego życia, a także na oderwanie się od codziennych problemów.

– Żyjąc, chociażby w Polsce, myślałam o tym, że każdego ranka muszę biec do korporacji, a z każdej strony byłam zalewana natłokiem informacji o wydarzeniach, jakie rozgrywały się w naszym kraju. W czasie podróży muszę myśleć, gdzie znajdę nocleg, co będę jadła, albo gdzie zrobię pranie. Życie w podróży całkowicie zmienia perspektywę patrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i sprawia, że problemy zupełnie innej kategorii stają się dla nas priorytetowe – dodała.

Swoimi bogatymi doświadczeniami o podróżach dzieliła się z czytelnikami magazynów Traveler National Geographic, Poznaj Świat i Wysokich Obcasach. W czerwcu 2015 roku nakładem National Geographic ukazała się pierwsza książka Aleksandry Świstow- „Laowai w wielkim mieście. Zapiski z Chin”.

Polskie Radio 24/db

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak