Polacy przybliżą światu Czarnobyl

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 11:32
Katastrofa w Czarnobylu i związany z nią dramat milionów osób jest silnie zakorzeniony w świadomości Ukraińców, jednak tylko nieliczna grupa miała okazję poznać miejsce tragedii naocznie. Polski Chernobyl VR Project sprawi, że będzie to możliwe i w pełni bezpieczne. Gościem Polskiego Radia 24 był Bartosz Kramek. Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog mówił o specjalnej aplikacji, która przybliży wydarzenia z 26 kwietnia 1986 roku – wypadku w elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Audio
  • 20.03.16 Bartosz Kramek: „Zrobiliśmy setki tysięcy zdjęć i stworzyliśmy komputerową symulację, która pozwoli wejść do Czarnobyla (…)”.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: flickr/ Soichiro Mihara

– Zrobiliśmy setki tysięcy zdjęć i stworzyliśmy komputerową symulację, która pozwoli poczuć, jak tam było i jest. Wirtualna rzeczywistość pozwala wejść do Czarnobyla będąc na przykład w Warszawie. Pokazuje historię tego miasta oraz to, jak żyją obecnie ludzie ofiary katastrofy – mówił Bartosz Kramek.


Aplikacja gliwickiego studia The Farm 51 wzbudziła na Ukrainie sensację nie tylko ze względu na innowacyjną polską technologię Reality 51, pozwalającą na realne przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości, ale przede wszystkim na tematykę.

Z Bartoszem Kramkiem rozmawiała Aleksandra Kozera.

Polskie Radio 24/dds/mr

Zobacz więcej na temat: Czarnobyl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak