X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy przybliżą światu Czarnobyl

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 11:32
Katastrofa w Czarnobylu i związany z nią dramat milionów osób jest silnie zakorzeniony w świadomości Ukraińców, jednak tylko nieliczna grupa miała okazję poznać miejsce tragedii naocznie. Polski Chernobyl VR Project sprawi, że będzie to możliwe i w pełni bezpieczne. Gościem Polskiego Radia 24 był Bartosz Kramek. Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog mówił o specjalnej aplikacji, która przybliży wydarzenia z 26 kwietnia 1986 roku – wypadku w elektrowni atomowej w Czarnobylu.
Audio
  • 20.03.16 Bartosz Kramek: „Zrobiliśmy setki tysięcy zdjęć i stworzyliśmy komputerową symulację, która pozwoli wejść do Czarnobyla (…)”.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: flickr/ Soichiro Mihara

– Zrobiliśmy setki tysięcy zdjęć i stworzyliśmy komputerową symulację, która pozwoli poczuć, jak tam było i jest. Wirtualna rzeczywistość pozwala wejść do Czarnobyla będąc na przykład w Warszawie. Pokazuje historię tego miasta oraz to, jak żyją obecnie ludzie ofiary katastrofy – mówił Bartosz Kramek.


Aplikacja gliwickiego studia The Farm 51 wzbudziła na Ukrainie sensację nie tylko ze względu na innowacyjną polską technologię Reality 51, pozwalającą na realne przeniesienie się do wirtualnej rzeczywistości, ale przede wszystkim na tematykę.

Z Bartoszem Kramkiem rozmawiała Aleksandra Kozera.

Polskie Radio 24/dds/mr

Zobacz więcej na temat: Czarnobyl
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także