Kamperem przez Amerykę Południową

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2016 20:50
 Ekwador, Peru, Boliwia, Chile i Argentyna. Oto jedne krajów, które Barbara i Andrzej Grzegorzewscy zwiedzili w czasie podróży trwającej aż 9 miesięcy. Warto dodać, że przemieszczali się kamperem w towarzystwie trójki małych dzieci. O swoim wyczynie i trudach wyprawy opowiedzieli w czasie Ogólnopolskiego Zjazdu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, który odbył się w Gdyni.
Audio
  • 20.03.16 Barbara Grzegorzewska: „Wyprawa do Ameryki Południowej była podróżą naszego życia (…)”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/-Scipio-

Państwo Grzegorzewscy pokazali dzieciom góry, pustynie, turkusowe laguny oraz lodowce, przede wszystkim zaś to, jak wspaniałym i wzbogacającym doświadczeniem może być podróż.

– Na samym początku naszej wyprawy było marzenie o długiej i spokojnej podróży. Jednak zobowiązania w pracy nie pozwalały nam na takie wojaże. Jednak nadszedł taki czas, że ja, jak i mój mąż straciliśmy zatrudnienie. Byłam załamana. Mój mąż, na pytanie: co teraz zrobimy?, odpowiedział, że teraz jest doskonała okazja do spełnienia naszych pragnień. Było to trochę szalone – powiedziała Barbara Grzegorzewska.

Barbara Grzegorzewska przyznała, że do Ameryki Południowej wyruszyli bez konkretnego planu. Według rozmówczyni Polskiego Radia 24 sposób takiego podróżowania sprawia, że nie trzeba myśleć o mijających dniach i zaliczaniu kolejnych ustalonych punktów na mapie w ściśle określonych czasie.

Z Barbarą Grzegorzewską rozmawiała Paulina Kozion.

Polskie Radio 24/db/pj


 

 

 

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak