Pomysł na edukację w świecie informacyjnego chaosu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 20:42
– Dzieci mają za dużo bodźców i materiałów, co jest przyczyną ich braku koncentracji – mówiła w audycji W Poniedziałek u Rigamonti Magda Niemczuk-Kobosko, była nauczycielka, edukatorka. O pomyśle na nauczanie, które pozwoli na lesze skupienie się uczniów w Polskim Radiu 24.
Audio
  • 16.05.16 Magda Niemczuk-Kobosko: „Program oparty na 7 nawykach skutecznego działania Covey’a pomaga uczniom w ogarnianiu wiadomości w stosownym czasie (…)”.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: flickr/nooccar

 Magda Niemczuk-Kobosko, foto: PR24 Magda Niemczuk-Kobosko, foto: PR24

– Nadmiar bodźców nie służy nikomu – ani nauczycielom, którzy się borykają z wieloma źródłami, ani uczniom, którzy nie wiedzą, na czym się mają skupić – mówił gość Polskiego Radia 24. Dla Magdy Niemczuk-Kobosko metodą na rozwiązanie tego problemu jest program oparty na 7 nawykach skutecznego działania Covey’a.

– Dorośli powinni świadomie zafundować dzieciom takie środowisko, w którym będą się mogły dobrze rozwijać i w swoim tempie pewne rzeczy przyswajać. Ilość rzeczy, nad którymi uczniowie muszą jednak zapanować jest zbyt duża. Z moją partnerką w biznesie staramy się dlatego wdrożyć program oparty na 7 nawykach skutecznego działania Covey’a, który ma pomóc dzieciom i młodzieży w ogarnianiu wiadomości w stosownym czasie – powiedziała Magda Niemczuk-Kobosko.

Więcej o programie w całej rozmowie.

Audycję prowadziła Magdalena Rigamonti.

Polskie Radio 24/dds/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także