"Lekcje z klasą", czyli nauka dzieci wychowania obywatelskiego

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2016 17:48
– "Lekcje z klasą" to zestawy edukacyjne, które poświęcone są kompetencjom obywatelskim i społecznym – mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Grąbczewska. O tym, jak uczyć dzieci odpowiedzialności społecznej i wykształcić w nich umiejętności potrzebne w życiu w rozmowie z przedstawicielką Fundacji Uniwersytet Dzieci.
Audio
  • 13.12.16 "Lekcje z klasą", czyli nauka dzieci wychowania obywatelskiego. Gość: Anna Grąbczewska (Fundacja Uniwersytet Dzieci)
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com/masterstudio

Jak podkreślała Anna Grąbczewska, w szkole istnieje duża potrzeba rozmów z dziećmi nie tylko o wartościach, lecz także o kompetencjach społecznych. Fundacja Uniwersytet Dzieci stwarza taką możliwość poprzez "Lekcje z klasą".

– Chcemy nauczyć dzieci, jakie prawa i obowiązki mają jako uczniowie i później obywatele – powiedziała Grąbczewska. – To w dużej mierze nauka przez zabawę, próbowanie pewnych mechanizmów, twórczość i działanie dzieci. Taką narrację dla nauczycieli przygotowaliśmy w zestawach edukacyjnych – mówił gość Polskiego Radia 24.

Fundacja Uniwersytet Dzieci uzyskała dla tego przedsięwzięcia patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zainteresowanie nauczycieli z całego kraju jest bardzo duże – przerosło nawet oczekiwania inicjatorów projektu. Do akcji, jak dotąd, przyłączyło się tysiąc pedagogów z całej Polski.  

Więcej w całym programie.

Z Anną Grąbczewską rozmawiał Krzysztof Grzybowski.

Polskie Radio 24

___________________

Data emisji: 13.12.2016

Godzina emisji: 16.45


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Patriotyzm – jeden z wyznaczników społeczeństwa obywatelskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2016 10:09
11 listopada wielu Polaków celebrowało Święto Niepodległości, dając wyraz swojego patriotyzmu. Czym dziś jest miłość do ojczyzny i jak ważna jest ona w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego? O tym w Polskim Radiu 24 mówili dr Paweł Ukielski, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego i Adam Zawadzki, dziennikarz TVP Info, prezes fundacji ,,Dziękujemy za Wolność”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PISA 2015: polscy uczniowie powyżej średniej OECD

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 14:54
10 miejsce w Unii Europejskiej w naukach przyrodniczych, trzecie w czytaniu i interpretacji tekstu, szóste w matematyce – wynika z najnowszej edycji badania PISA (Program Międzynarodowej Oceny Uczniów). Wyniki polskich uczniów są wyższe od średniej OECD we wszystkich trzech obszarach objętych badaniem. O wnioskach, płynących z raportu mówił w Polskim Radiu 24 prof. Roman Dolata z Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Działania Fundacji św. Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2016 10:19
„Swoje miejsce widzimy w dotarciu do ludzi w potrzebie” – pisze o sobie Fundacja św. Mikołaja na swojej stronie internetowej. W audycji Społeczeństwo Obywatelskie: Reaktywacja o powstaniu organizacji, a także jej dzisiejszych zadaniach mówiły Joanna Paciorek i Joanna Miszkiel z Fundacji św. Mikołaja.
rozwiń zwiń