Rusza akcja "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 12:45
Od 31 marca do 2 kwietnia 450 hoteli, restauracji i obiektów kulturalnych obniży swoje ceny. Wszystko po to, żeby zachęcić Polaków do wypoczynku w naszym kraju także poza sezonem turystycznym. To wszystko dzięki akcji "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny". O jej szczegółach mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Wełpa, rzeczniczka Polskiej Izby Turystycznej.
Audio
  • 18.03.17 Akcja "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny". Gość: Katarzyna Wełpa
Opactwo benedyktynów w Tyńcu, pisane 15.03.2017 r.w na listę Pomników Historii.
Opactwo benedyktynów w Tyńcu, pisane 15.03.2017 r.w na listę Pomników Historii.Foto: PAP/Jacek Bednarczyk

Prawie pól tysiąca ofert czeka na tych, którzy chcieliby w weekend wypocząć poza szczytem turystycznym. Organizatorzy liczą, że skorzysta z nich ok. 100 tys. osób. Najwięcej ofert znajdziemy w  województwie małopolskim, dolnośląskim, mazowieckim, podkarpackim i pomorskim.

– Oferty są bardzo ciekawe. Ponad połowa z nich to oferty noclegowe. Dużo promocji zwianych jest z gastronomią i zwiedzaniem. Mamy też zniżki na wydarzenia kulturalne. Oferty już można kupować przez stronę internetową, gdzie znajduje się bank ofert – informowała Katarzyna Wełpa. – Na pewno każdy znajdzie usługę, która ułatwi czy uatrakcyjni mu weekend – zapewniała.

Akcja "Polska zobacz więcej. Weekend za pół ceny" ma na celu zachęcić Polaków do odwiedzania ciekawych miejsc, których w Polsce nie brakuje. Chce również pobudzić ruch turystyczny i zainteresować tymi miejscami, o których turyści wiedzą niewiele.  

Całość rozmowy do odsłuchania w nagraniu.

Audycję prowadził Błażej Prośniewski.

Polskie Radio 24/dds

____________________

Data emisji: 18.03.2017

Godzina emisji: 12.15

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podróże rodziny Pinkwartów

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2016 20:12
Magdalena, Sergiusz i Wilhelm Pinkwartowie – to trójka szalonych podróżników. Mama, tata i ich 2,5-letni synek gościli w studiu Polskiego Radia 24. W Poniedziałek u Rigamonti opowiadali o urokach podróżowania rodzinnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacyjne podróże Łopacińskich

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2016 20:07
Ponad rok z dwójką dzieci w nieustannej podróży (łącznie 114 tys. przebytych km) bez choćby jednego noclegu spędzonego w hotelu. Eliza i Wojciech Łopacińscy, korzystając przede wszystkim z ludzkiej gościnności, objechali dookoła świat i odwiedzili przy tym prawie 40 krajów. Zaś ich dzieci przekazywały w różnych zakątkach świata wiedzę na temat Polski i jej kultury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Strefa Kontynentów: pokochaj podróże

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2016 15:12
Strefa Kontynentów na World Travel Show to cykl spotkań z niezwykłymi podróżnikami, fotografami, reporterami, wędrowcami i odkrywcami. Na uczestników wydarzenia czekają barwne opowieści z najdalszych zakątków świata – opowieści pisane słowem, zdjęciem, obrazem i filmem. Do Nadarzyna zapraszał w Polskim Radiu 24 Dariusz Fedor, redaktor naczelny magazynu „Kontynenty”.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże śladami zabytków – cykl audycji w PR24

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2016 11:11
To, jakim jesteśmy społeczeństwem, widać m.in. po tym, czy dbamy o naszą spuściznę historyczną. Należy do niej m.in. budownictwo i architektura. W okresie świąteczno-noworocznym niektórzy z nas trafią podczas wędrówek po Polsce do niezwykłych miejsc podkreślających nasze kulturowe dziedzictwo.
rozwiń zwiń