X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Limitowane wydanie autografu Kopernika De Revolutionibus

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 14:00
W 50. rocznicę pierwszego wydania w języku polskim wszystkich prac Mikołaja Kopernika, do sprzedaży trafiła księga manuskryptowa najcenniejszej pozycji ze zbiorów Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego - Autograf Kopernika De Revolutionibus. O przedsięwzięciu mówiła w Polskim Radiu 24 Dorota Wójtowicz-Wielgopolan z Domu Emisyjnego Manuscriptum.
Audio
  • 10.04.17 Dorota Wójtowicz-Wielgopolan o manuskrypcie - Autografie Kopernika De Revolutionibus.
Dorota Wójtowicz-Wielgopolan
Dorota Wójtowicz-WielgopolanFoto: PR24/MS

Jak podkreśliła Dorota Wójtowicz-Wielgopolan, manuskrypt nie jest dostępny na co dzień dla nikogo. – Nie jest dostępny nawet dla bibliofili, którzy chcieliby go zobaczyć na własne oczy, ponieważ jest ukrywany przed niszczącym działaniem czasu w zbiorach biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego – wyjaśniła.

Dodała, oficyna wydawnicza „pokusiła się o wydanie wiernej kopii i dodała do tego arcykrólewską oprawę, by wartość księgi mogła jedynie rosnąć”. - W czasach niepewnych ekonomicznie, gdy giełda uwarunkowana jest polityką i sytuacją gospodarczą na świecie, ludzie, którzy chcą zabezpieczyć swoje pieniądze lokują je w różne inwestycje alternatywne – tłumaczyła Wójtowicz-Wielgopolan.

Książka ukazała się w arcytrudnej w wykonaniu oprawie, uszlachetnionej 24-karatowym złotem, ponad 300 kamieniami jubilerskimi i meteorytem Muonionalusta.

Zdaniem gościa, tego typu księgi, oprawione w oprawy pełne kruszcu i kamieni jubilerskich, a w środku mające faksymile, traktowane są właśnie jako inwestycja alternatywna. - Na przestrzeni 5 lat wartość takiej księgi może wzrosnąć nawet do 300, 500 proc., ponieważ ma ściśle limitowany, bibliofilski nakład – podsumowała.

Więcej w całej rozmowie.

Gospodarzem audycji był Jakub Kukla.

Polskie Radio 24/pr

____________________

Data emisji: 10.04.17

Godzina emisji: 13:35

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także