X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kpt. Janusz Więckowski o pracy podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 12:08
Według ustaleń podkomisji MON do zbadania katastrofy smoleńskiej, bardzo wiele wydarzeń wskazuje na to, że na pokładzie TU154M doszło do wybuchu. Takie dane przedstawiono podczas filmowej  prezentacji wyników pracy podkomisji w siedzibie WAT. O ustaleniach mówił w audycji Punkt Widzenia kpt. Janusz Więckowski, emerytowany pilot PLL Lot, członek podkomisji.
Audio
  • 11.04.2017 Ktp Janusz Więckowski: „Współpraca międzynarodowa przyniesie lepsze efekty”.
Kadr z filmu Rezultaty pracy Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej
Kadr z filmu "Rezultaty pracy Podkomisji do Ponownego Zbadania Katastrofy Smoleńskiej"Foto: youtube/MON

Gość zaznaczył, że przystępował do podkomisji z zupełnie innymi pomysłami, bowiem statystyka, dotycząca samolotów TU154M mówiła o 65 katastrofach na 100 egzemplarzy.  – Rosjanie nie podawali ich prawdziwych przyczyn, ja, jako uczestnik lotów na Tupolewie miałem szereg wiadomości, przekazanych od instruktorów na symulatorach, o samolotach, które się rozbiły. Oni nam mówili prawdę – wyjaśniał.


Kpt. Janusz Więckowski; foto: PR24/MR
Kpt. Janusz Więckowski; foto: PR24/MR

Kpt. Więckowski przypomniał, że według jego pierwszej teorii załoga utraciła możliwość sterowania samolotem. – To dalej chcę wykazać, jednak w tej sytuacji, gdy poznałem szereg innych materiałów, one wskazują, że przy normalnym uderzeniu o ziemię z taką prędkością nie powinno dojść do tak wielkiego rozczłonkowania tego samolotu – mówił.

Gość odniósł się także do zarzutów, dotyczących słabego wyszkolenia załogi TU154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. – Kapitan Protasiuk był bardzo doświadczonym pilotem, przy swoim nalocie życiowym ponad 3 tys. godzin. To nie była normalna praca, oni mieli czasami loty zaskakujące, pracowali w warunkach wojskowych, gdzie zawsze są na gwizdek – przekonywał. 

Janusz Więckowski mówił również o planach na dalsze prace podkomisji ds. katastrofy smoleńskiej. Wskazywał, że zostaną one rozdzielone na ośrodki międzynarodowe. – Nasze krajowe, nie wszystkie zdały egzamin w tym temacie. Szczególnie laboratoria, który wykonywały analizy wcześniej, nie dały nam takich wyników, jakbyśmy oczekiwali – wyjaśniał. Dodał, że współpraca międzynarodowa z pewnością przyniesie lepsze efekty, jednak wymaga czasu.  

Więcej w nagraniu.

Gospodarzem programu był Piotr Wąż.   


Polskie Radio 24/ip

____________________

Data emisji: 11.04.2017

Godzina emisji: 11:09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Dziennikarze o 10 kwietnia. "Wszyscy mieli z tyłu głowy, że samoloty prezydenckie nie spadają"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 14:35
Jak dziennikarze zapamiętali dzień katastrofy smoleńskiej? Gdzie byli, gdy dowiedzieli się o tragedii? Jak wyglądał ich dzień i praca w redakcji? 10 kwietnia 2010 roku wspominali w Polskim Radiu 24 Marek Zając (Tygodnik Powszechny) i Beata Michniewicz (Trójka Polskiego Radia).  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekty prac podkomisji smoleńskiej. "Hipoteza, sugestia, teoria"

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:59
Według ustaleń podkomisji MON do zbadania katastrofy smoleńskiej, bardzo wiele wskazuje na to, że 10 kwietnia 2010 roku na pokładzie tupolewa doszło do wybuchu.  W Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie podczas, posiedzenia podkomisji, zaprezentowano wyniki badań. Zapoczątkował je pokaz filmu ukazującego rekonstrukcję tragicznego lotu. O raporcie rozmawiali w Debacie Dnia Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna), Paweł Lisicki (Do Rzeczy) i Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Gosiewska: przyjdzie czas, kiedy Polacy dowiedzą się, co stało się w Smoleńsku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 19:59
– Państwo polskie, w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, nic nie zrobiło, by wyjaśnić katastrofę smoleńską – mówiła w Rozmowie PR24 Małgorzata Gosiewska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości. Gościem Polskiego Radia 24 był również Andrzej Melak, polityk PiS, brat zmarłego 10 kwietnia 2010 roku Stefana Melaka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Kaczyński: to ogromny krok w kierunku wyjaśnienia prawdy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2017 22:06
– Dziś jest szczególny dzień, bo prawda w niemałej mierze została już pokazana – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej. Według niego prezentacja, która w poniedziałek odbyła się na WAT, "pokazała, jak to wszystko wyglądało z bardzo wysokim stopniem prawdopodobieństwa".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antoni Macierewicz: w raporcie podkomisji smoleńskiej jest nauka, nie ma propagandy

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 18:10
W poniedziałek podkomisja MON do zbadania katastrofy smoleńskiej zaprezentowała wyniki swoich badań. Zdaniem ekspertów, bardzo wiele wydarzeń wskazuje na to, że na pokładzie TU154M 10 kwietnia 2010 roku doszło do wybuchu. – Badania zostały zakończone i mogą być poddane osądowi naukowemu, jesteśmy na to gotowi – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania minister obrony narodowej Antoni Macierewicz .
rozwiń zwiń

Czytaj także

Debata Poranka: społeczeństwo podzielone po katastrofie smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 09:40
W poniedziałek w całym kraju odbywały się obchody 7. Rocznicy katastrofy smoleńskiej. Podczas uroczystości przed Pałacem Prezydenckim prezydent Andrzej Duda apelował o wzajemny szacunek. O podziale społeczeństwa mówili w Debacie Poranka działacze opozycji niepodległościowej w PRL: Wojciech Borowik i Adam Borowski oraz prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński).
rozwiń zwiń