X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stop przemocy seksualnej

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2014 17:48
Seks, przemoc dla nastolatków to codzienność. Nie ma dorosłego ani na prawicy, ani na lewicy, który powiedziałby, że chce seksualizacji dzieci - mówi Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.
Audio
  • 13.02.14 Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, Joanna Piotrowska oraz Anna Grzywacz: „ Można stwierdzić, że edukacji seksualnej w ogóle nie ma(...)"
Stop przemocy seksualnej
Foto: flickr.com/European Parliament

W Polsce nie ma badań nad seksualnością i obyczajowością młodzieży. Politycy bardzo często mylą edukację seksualną z seksualizacją. Z badań wynika, że w skali światowej dziewczęta między 15. a 19. rokiem życia stanowią 50 proc. ofiar przemocy seksualnej.

Po pierwsze: edukacja

- Edukacja seksualna jest ważna i potrzebna zarówno w domu, jak i w szkole. Musimy zabezpieczyć nasze dzieci, żeby nie miały łatwego dostępu do materiałów pornograficznych. Jeśli dziecko będzie wiedziało jakie są granice nigdy nie będą ofiarami przemocy - powiedziała Agnieszka Kozłowska-Rajewicz, pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania.

Edukacja seksualna

Grupa edukatorów „Ponton” pracuje z młodzieżą od 12 lat. Rolą grupy jest edukacja młodzieży i informowanie jej o tym, że istnieją różne możliwości wyboru.

- Edukatorzy z grupy „Ponton” mają bezpośredni kontakt z dziećmi, z nastolatkami i rodzicami. Z badań wynika, że edukacja seksualna, przekazywanie wiedzy na temat seksualności człowieka powinno być obecne w szkołach. Jest akceptacja społeczna dla tego przedmiotu - powiedziała Anna Grzywacz, przedstawicielka Grupy Edukatorów Seksualnych Ponton.

Przemoc wobec kobiet to problem mężczyzn

W piątek, 14 lutego, w ponad 200 krajach i 34 miastach w Polsce kobiety, dziewczęta i dziewczynki, a także mężczyźni, będą tańczyć przeciwko przemocy wobec kobiet.

- Chcemy dodać odwagi kobietom i dziewczynom, które doświadczają przemocy. Do akcji w tym roku dołączyli panowie. Przemoc wobec kobiet stosują głównie chłopcy i mężczyźni. Akcja ma charakter edukacyjny - powiedziała Joanna Piotrowska, prezeska fundacji Feminoteka.

Wychowanie seksualne rozpoczyna się w już domu. Dziecko uczy się przez obserwacje. Od momentu narodzin dziecka czułość i bliskość cielesna to już jest przekazywanie pewnych wzorców.

PR24/Paulina Olak

Zobacz więcej na temat: seks
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także