X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Społeczność sąsiedzka

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 19:28
Dobry sąsiad pomoże w potrzebie, pożyczy kilogram cukru, podleje kwiaty i wysłucha naszych zwierzeń. Dlatego warto go mieć i doceniać. Dobrą okazją do zrobienia pierwszego kroku w nawiązaniu dobrosąsiedzkich relacji jest Święto Sąsiada, które obchodzimy od 2000 roku w ostatni wtorek maja.
Audio
  • 24.05.14 Agata Konarzewska „W dużych miastach jest coraz większa anonimowość (…)”
Społeczność sąsiedzka
Foto: flickr/Dorret

- Relacje sąsiedzkie są zupełnie inne od tych, które mamy z najbliższą rodziną. Jesteśmy nieufni wobec osób, które znamy bardzo krótko. Zależy nam na tym, aby tego typu stosunki były jeszcze lepsze – mówi Anna Warwas, koordynatorka projektu Dzień Sąsiada

- Wspólnie pracujemy nad tym, aby ludzie lubili swoich sąsiadów, nawiązywali więzi i nabierali większego zaufania do innych. Nawiązanie relacji warto zacząć od zwykłej ludzkiej życzliwości i mówienia „dzień dobry” naszym sąsiadom. Budowanie więzi międzyludzkich to długotrwały proces – twierdzi Agata Konarzewska koordynatorka projektu Dzień Sąsiada.

Integracja sąsiedzka

W obchodach Dnia Sąsiada bierze udział coraz więcej miast, których mieszkańcy rozumieją potrzebę integracji. Z okazji Dnia Sąsiada organizowane są m.in. koncerty, festyny i konkursy dla całych okolic. Dlatego też Stowarzyszenie Q-Ruch Sąsiedzki zachęca do udziału w sąsiedzkich piknikach we wszystkich dzielnicach Warszawy.

- W obchodach tego święta biorą udział osoby, które dobrze się znają. Ich wspólnym celem jest zmiana rzeczywistości. Recepta na dzień sąsiada jest bardzo prosta i zawsze się sprawdza. Dobrym pretekstem jest chociażby wspólny piknik, który sprawi, że spotkamy się i poznamy nieco bliżej. W taki właśnie sposób buduje się dobre sąsiedztwo - dodała Agata Konarzewska.

PR24/Paulina Olak

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także