X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Walczmy z uprzedzeniami

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2014 15:32
Wykluczenie społeczne, nienawiść wobec innych narodów mają swoje niechlubne miejsce w historii ludzkości. Obecnie język pogardy obecny jest zarówno w świecie mediów, jak i w życiu codziennym.
Audio
  • 20.06.14 Jan Dąbkowski „Mowa nienawiści rani i uderza w ludzką godność (…)”
Walczmy z uprzedzeniami
Foto: flickr/Helio Dias

Prawie dwie trzecie młodych Polaków zetknęło się z przykładami antysemickiej mowy nienawiści w Internecie. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego wynika, że wielu Polaków nie widzi nic obraźliwego w obrażaniu i atakowaniu innych, w tym mniejszości narodowych.

Młodzi ludzie - siła społeczeństwa

Obrażanie Romów, Żydów, muzułmanów – to tylko niektóre przykłady mowy nienawiści w Internecie. Zaskakująco wielu Polaków akceptuje używanie mowy nienawiści i nie widzi w niej nic obraźliwego.

- Mowa nienawiści psuje społeczeństwo. Jako reprezentant młodego pokolenia uważam, że wspólnymi siłami możemy się jej przeciwstawić. Razem z rówieśnikami możemy stanąć do walki z niewłaściwymi treściami w Internecie – powiedział Łukasz Niparko, uczestnik akcji Inkubator Idei.

Naruszanie praw człowieka

W szkołach nie ma systemowego nauczania praw człowieka. Być może jest to jeden z powodów, dla którego skala zjawiska jest tak duża. Dlatego to odpowiedni moment, by rozpocząć walkę z tym niepokojącym i wciąż rosnącym zjawiskiem.

- Mowa nienawiści rani i uderza w ludzką godność. W skrajnych przypadkach może doprowadzić do depresji i samobójstw. Przede wszystkim dezintegruje społeczeństwo i zniechęca do angażowania się w życie publiczne – zaznaczył Jan Dąbkowski z Koalicji Przeciw Mowie Nienawiści

- Można się z kimś nie zgadzać, można się różnić. Bardzo często młodzi ludzie nie wiedzą, jak wyrazić swój sprzeciw wobec pewnych spraw, dlatego atakują innych. Na fundamentalnym poziomie brakuje nam kultury dyskusji, wiedzy i edukacji na rzecz praw człowieka – podkreśliła Monika Mazur-Rafał, prezes Humanity in Action Polska.

PR24/Paulina Olak

Zobacz więcej na temat: Romowie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także