X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podróże bez barier

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 17:02
Leniuchowanie nad morzem, aktywny wypoczynek w górach, a może intensywne zwiedzanie? Wiele osób zastanawia się, jak spędzić tegoroczny urlop. Jednak nie dla wszystkich ludzi wakacyjne wyjazdy to jedynie przyjemność.
Audio
  • 21.06.14 Małgorzata Tokarska: „Sytuacja zmienia się na lepsze (…)”
Podróże bez barier
Foto: flickr.com/conorkeller

Osoby niepełnosprawne – niewidomi, ludzie z upośledzeniami psychicznymi i fizycznymi – często przez lata nie wyjeżdżają na wakacje. Taka sytuacja spowodowana jest nie tylko barierami architektonicznymi, lecz także strachem przed nieporadzeniem sobie w nowej sytuacji.

- Przy kompletowaniu grupy zwracamy uwagę na to, by w wyjeździe uczestniczyli ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności. To pozwala uświadomić im, że choć niemożliwe jest wykonanie danej czynności w pojedynkę, dzięki pomocy innych można zdziałać więcej – mówiła w Polskim Radiu 24 Marta Ostrowska z fundacji „Podróże bez granic”.

Rzym
Rzym 2011r, foto: Malgorzata Tokarska

Bariery architektoniczne

Coraz większa liczba polskich hoteli, muzeów i restauracji dostosowana jest do potrzeb niepełnosprawnych. Niekiedy jednak poprzez wady konstrukcyjne udogodnienia nie spełniają swojej funkcji.

- W tym aspekcie cały czas sytuacja zmienia się na lepsze. Jednak nie wszystko jest dostosowane w taki sposób, który faktycznie ułatwiałby dostęp niepełnosprawnym. Często dzieje się tak dlatego, że projektowaniem zajmują się urzędnicy, a nie osoby niepełnosprawne – tłumaczyła Małgorzata Tokarska z Biura Podróży dla Osób Niepełnosprawnych.

PR24/MP

Zobacz więcej na temat: niepełnosprawni podróże
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także