Pokonać bariery, człowiek niezłomny

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2014 15:00
Jacek kocha sport i podróże. Jest osobą niezwykle aktywną Wiele osób nie potrafi zaakceptować swojej niepełnosprawności on stara się nie poddawać i pragnie czerpać z życia jak najwięcej.
Audio
  • 15.08.14 Jacek Czech „Moim największym marzeniem było odzyskanie jak największej sprawności (…)”
Pokonać bariery, człowiek niezłomny
Foto: flickr/EYOF | Utrecht 2013

Choć po wypadku do którego doszło 20 lat temu porusza się na wózku inwalidzkim nie traci nadziei ani wiary w to, że przez nim całe życie, w którym jeszcze wiele może osiągnąć.

- W 1994 roku mówił świat wywrócił się do góry nogami. Całkowicie sparaliżowany zacząłem się zastanawiać co mam dalej zrobić ze swoim życiem. Mimo przykrych doświadczeń stwierdziłem, że nie mogę się poddać, bo tak naprawdę warto żyć i warto osiągać wyznaczone cele. Moim największym marzeniem było odzyskanie jak największej sprawności. Po ukończeniu studiów poczułem, że czegoś mi brakuje, dlatego pomyślałem, że musze znaleźć sobie jakieś sportowe zajęcie - powiedział Jacek Czech, niepełnosprawny reprezentant Polski w pływaniu.

Z miłości do pływania

Jego największą pasją jest pływanie. Zdobył medale na mistrzostwach świata i Europy. Tak było i w tym roku na właśnie zakończonych mistrzostwach Starego Kontynentu.

- Został wykreowany zły wizerunek sportowca niepełnosprawnego. Przedstawiany jest on jako super bohater, albo osoba  niepełnosprawna bardzo skrzywdzona przez los. Na igrzyskach paraolimpijskich zająłem czwarte miejsce i osiągnąłem czasy, które pozwoliły mi być w światowej czołówce. Cały czas staram się poprawiać swoje wyniki. Jestem reprezentantem kraju i chciałbym, aby moja praca była szanowana. Z roku na rok pragnę być coraz lepszy i mocniejszy. Mam nadzieję na to, że uda mi się zdobyć jeszcze więcej tytułów – powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jacek Czech.

Jacek Czech testuje „egzoszkielet” - urządzenie ,nadzieję dla wszystkich poruszających się na wózkach. Urządzenie jest zaprojektowane tak, że korzystanie z niego wzmacnia mięśnie, strukturę kostną.

PR24/PO

Zobacz więcej na temat: niepełnosprawni SPORT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także