X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ile kosztuje edukacja naszych dzieci?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 15:57
Posłanie do szkoły jednego dziecka kosztuje rodziców około 826 zł. Wydatki są znacznie większe, jeśli rodzic zdecyduje się na szkołę prywatną lub chce zapewnić dziecku zajęcia pozalekcyjne. Czy edukacja domowa jest tańszą i lepszą alternatywą dla powszechnego szkolnictwa?
Audio
  • 31.08.14 Jerzy Rzędowski „Moc edukacji domowej polega na tym, że dziecko pracuje nad swoimi projektami, dochodzi do wiedzy i osiąga sukcesy samodzielnie”
Ile kosztuje edukacja naszych dzieci?
Foto: flickr/woodleywonderworks

Edukacja domowa umożliwia swobodne kierowanie rozwojem dziecka. Z drugiej strony, jeden z rodziców dziecka, które uczy się w domu, musi zrezygnować z pracy, aby poświęcić się opieką i edukacją pociechy. Nauczanie wymaga bowiem od opiekunów dużego zaangażowania i wzbogacania również własnych umiejętności.

–To budowanie więzi, zupełnie inne podejście do spędzania czasu. Tu nie ma miejsca na organizowanie wszystkiego na czas, rodzice poświęcają dziecku swoją uwagę w stu procentach –podkreślała Agata Rzędowska, edukator domowy.

Pomocna szkoła

Do domowej edukacji dzieci przekonuje się coraz więcej rodziców. Czasami przyczyną jest duża odległość od wybranej szkoły, ale często decyzja wynika ze złych doświadczeń z edukacji starszych dzieci. Edukację domową wspiera również wiele nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

– Idealną sytuacją jest, jeśli rodzice decydując o wyborze edukacji domowej znajdują placówkę, która zapewnia rodzicom dziecka opiekę przez dostarczanie materiałów, kontakt z nauczycielami przedmiotowymi. Oczywiście każdy z rodziców może specjalizować się w jakiejś dziedzinie, ale w innej potrzebuje pomocy – powiedział w PR24 Jerzy Rzędowski z Fundacji Preceptor.

Edukacja premiera

Donald Tusk jest krytykowany za brak umiejętności swobodnego posługiwania się językiem angielskim. Zapewnił, że do czasu objęcia stanowiska przewodniczącego Rady Europejskiej poprawi swoje umiejętności językowe. Czy kilka miesięcy wystarczy, żeby nauczyć się mówić po angielsku?

– Znam takie przypadki, ale osoba, która poświęciła temu zadaniu swój cały czas i uwagę. Gdy jest się czynnym zawodowo może to być bardzo trudne. Poza tym premier miał siedem lat na to, żeby przy okazji spotkań międzynarodowych ten język szlifować – powiedziała w PR24 Agata Rzędowska.

AM

Zobacz więcej na temat: dzieci edukacja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także